0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Polívkování a guláše - festival polévek, omáček a gulášů

Polívkování a guláše
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Festival Polívkování, který se koná v sobotu, 29. 10., na Smíchovské náplavce, je čím dál oblíbenější, a proto byl pro podzimní sychravé dny rozšířen i o sekci omáček a gulášů. 

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či držková, ale hlavně polévky z celého světa - boršč, laksa, bouillabaisse, pho, cocido, menudo, halászlé nebo třeba miso. Komu by byla polévka málo, bude moci ochutnat guláše pálivé, hovězí, vepřové, maďarské, slovenské, či irské stew.

A komu by nestačili ani guláše, může se zavítat do sekce omáček, kde na něj budou čekat klasiky jako je svíčková, znojemská, hovězí, koprová, houbová, brusinková anebo okurková. Zajídat se bude křupavými rohlíky a kmínovými houskami, samozřejmostí bude knedlík k omáčce. K pití se bude podávat teplý cider případně mošt, svařené víno, piva z malých pivovarů a další. Nebudou chybět ani koláče či buchty.

Polívkování a guláše Polívkování a guláše

Festival Polívkování podporuje projekt Polívková smršť sdružení Ergo Aktiv. Organizátoři akce zvou všechny milovníky polévek – přijďte se zahřát skvělými polévkami, poznat nové chutě a nevšední recepty z celého světa.

Kdy: 29. 10. 2016 od 10.00 do 18.00
Kde: Smíchovksá náplavka, Hořejší nábřeží, Praha 5
Vstupné: 50 Kč děti do 12 let a držitelé ZTP zdarma, každý návštěvník obdrží praktický dárek

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit