Pošlete tradiční rodinný recept a vyhrajte

maso s kaší
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Tesco oživuje tradiční rodinné recepty z dob našich babiček a prababiček. Každý z nás má jistě doma někde na kusu papíru založeném v kuchařce recept po mamince, babičce či prababičce. Pokud takový recept máte, neváhejte se s ním pochlubit. Autoři tří nejlepší receptů získají každý týden poukázky ve výši až 2000 Kč na nákup v obchodech Tesco.

Příběhy psané s chutí – 100leté recepty, to je název nové kampaně společnosti Tesco, která chce připomenout tradiční české recepty, které se dědí z generace na generaci. „Chceme touto cestou oživit možná už zapomenuté recepty z naší historie a společně s našimi zákazníky oslavit 100leté výročí založení Československa,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Na webové stránce https://itesco.cz/hello/100-lete-recepty/ můžete snadno vložit svůj rodinný recept, společně s jeho fotografií a příběhem, který se k němu váže.

Až do 31. 8. 2018 pak bude probíhat soutěž. Každý týden budou oceněni tři z vás, jejichž recepty obdrží nejvyšší počet lajků. Výhrou jsou poukázky na nákup v obchodech Tesco v hodnotách 2000 Kč (za 1. místo), 1000 Kč (za 2. místo) a 500 Kč (za 3. místo).

Jaroslava ObermaierováJednou z tváří této kampaně se stala i oblíbená herečka a vášnivá kuchařka Jaroslava Obermaierová. „Já vařím ráda, nejraději dělám omáčky, ty mě opravdu baví. Nikdy mi nepřirostla k srdci jídla, na která potřebuji spousty ingrediencí. Jednak je nemám doma a než bych je sehnala, tak by mě chuť na vaření přešla. Vařím tak, jak mě to kdysi doma naučili, ale snažím se jídla trochu odlehčit,“ popsala Jaroslava Obermaierová svůj vztah k vaření. A přidala ještě jednu kulinární vzpomínku ze svého dětství: „Když jsem byla malá, moc masa se tenkrát nejedlo. Jednak bylo málo peněz a masa bylo také pomálu. A tenkrát nám babička dělala škubánky polévané horkými povidly. Určitě do nich i pro lepší chuť přidávala trošku rumu. Zkuste to, je to fakt žraso.“

Radek Vlasák100 nejlepších receptů se pak objeví ve speciální kuchařce. Recepty bude vybírat odborná porota, v jejímž čele je známý český kuchař Radek Vlasák. Touto aktivitou chce Tesco společně se zákazníky oslavit i 100leté výročí od vzniku samostatného Československa. Pokud tedy máte nějaký tradiční rodinný recept, nenechávejte si ho jen pro sebe a pochlubte se s ním a odměna vás jistojistě nemine.

Oprašte domácí kuchařky, podělte se o své rodinné poklady a zapojte se na https://itesco.cz/hello/100-lete-recepty/. Můžete také svým hlasem podpořit svého favorita!

Obchod Apetit