0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pošlete tradiční rodinný recept a vyhrajte

maso s kaší
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Tesco oživuje tradiční rodinné recepty z dob našich babiček a prababiček. Každý z nás má jistě doma někde na kusu papíru založeném v kuchařce recept po mamince, babičce či prababičce. Pokud takový recept máte, neváhejte se s ním pochlubit. Autoři tří nejlepší receptů získají každý týden poukázky ve výši až 2000 Kč na nákup v obchodech Tesco.

Příběhy psané s chutí – 100leté recepty, to je název nové kampaně společnosti Tesco, která chce připomenout tradiční české recepty, které se dědí z generace na generaci. „Chceme touto cestou oživit možná už zapomenuté recepty z naší historie a společně s našimi zákazníky oslavit 100leté výročí založení Československa,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Na webové stránce https://itesco.cz/hello/100-lete-recepty/ můžete snadno vložit svůj rodinný recept, společně s jeho fotografií a příběhem, který se k němu váže.

Až do 31. 8. 2018 pak bude probíhat soutěž. Každý týden budou oceněni tři z vás, jejichž recepty obdrží nejvyšší počet lajků. Výhrou jsou poukázky na nákup v obchodech Tesco v hodnotách 2000 Kč (za 1. místo), 1000 Kč (za 2. místo) a 500 Kč (za 3. místo).

Jaroslava ObermaierováJednou z tváří této kampaně se stala i oblíbená herečka a vášnivá kuchařka Jaroslava Obermaierová. „Já vařím ráda, nejraději dělám omáčky, ty mě opravdu baví. Nikdy mi nepřirostla k srdci jídla, na která potřebuji spousty ingrediencí. Jednak je nemám doma a než bych je sehnala, tak by mě chuť na vaření přešla. Vařím tak, jak mě to kdysi doma naučili, ale snažím se jídla trochu odlehčit,“ popsala Jaroslava Obermaierová svůj vztah k vaření. A přidala ještě jednu kulinární vzpomínku ze svého dětství: „Když jsem byla malá, moc masa se tenkrát nejedlo. Jednak bylo málo peněz a masa bylo také pomálu. A tenkrát nám babička dělala škubánky polévané horkými povidly. Určitě do nich i pro lepší chuť přidávala trošku rumu. Zkuste to, je to fakt žraso.“

Radek Vlasák100 nejlepších receptů se pak objeví ve speciální kuchařce. Recepty bude vybírat odborná porota, v jejímž čele je známý český kuchař Radek Vlasák. Touto aktivitou chce Tesco společně se zákazníky oslavit i 100leté výročí od vzniku samostatného Československa. Pokud tedy máte nějaký tradiční rodinný recept, nenechávejte si ho jen pro sebe a pochlubte se s ním a odměna vás jistojistě nemine.

Oprašte domácí kuchařky, podělte se o své rodinné poklady a zapojte se na https://itesco.cz/hello/100-lete-recepty/. Můžete také svým hlasem podpořit svého favorita!

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč