0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prague Food Festival 2009: záplava jídla, deště i lidí

Prague Food Festival 2009: záplava jídla, deště i lidí
sdílet:
Už od pátečního odpoledne, kdy se návštěvníci největší gastronomické party snažili skloubit boj s deštěm, držení deštníku a ochutnávky, jsme začali uzavírat sázky, jaká bude návštěvnost letošního festivalu. Když se k nám dostalo páteční číslo, nestačili jsme se divit, gumáky, podvlíkačky a pláštěnky v pátek kvůli Prague Food Festivalu obéklo 2800 labužníků. V sobotu pak stačilo o pár kapek deště méně, a počet návštěvníků se zdvojnásobil. Když v neděli vysvitlo sluníčko, bylo na festivalu našlapáno tak, že se stála fronta i na schody.

Prague Food Festival letos proběhl v prostoru od Křižovnického náměstí až po Alšovo nábřeží. Během třídenního svátku jídla jste mohli ochutnat delikatesy české, italské, francouzské, japonské, středozemní, thajské, ale i například košer kuchyně. V nabídce nechyběl pikantní salát ze skleněných nudlí a marinovaných krevet, spišské pirohy plněné uzeným masem, pečená telecí líčka, košer ryba v rosolu, srnčí hřbet či čerstvé ústřice. 

Na Prague Food Festival přišlo 15 000 návštěvníků

V areálu ‚Mezi mosty‘ se nakonec během tří chladných dnů vystřídalo na 15 000 návštěvníků, což je o 3000 více než v loňském roce. Zajímá-li vás, kolik toho snědli, máme jeden příklad za všechny. Restaurace Radisson SAS, Alcron prodala 90 kg lososového pstruha, 80 kg tuňáka, 40 kg chřestu a 900 dezertů. Z nabídky Global Wines bylo prokoštováno asi 1100 lahví vín z celého světa. Z portfolia Nowaco okusili návštěvníci přes 2000 kelímků luxusní zmrzliny Häagen-Dazs a Prima ‚na špejli‘, navíc vysáli na 3000 čerstvých ústřic z Bretaně. Na stánku Interspar se zase zpracovalo 8 tun ovoce a zeleniny pro výrobu unikátních ‚fresh džusů‘.

Součástí doprovodného programu byl i Nestlé Chřest Cup 2009. V odpoledním semifinále se utkalo 8 soutěžících, ve finále změřili své kuchařské síly Norbert Hojda, šéfkuchař restaurace Sovovy Mlýny, a Jan Hlůžek, šéfkuchař hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre, který se nakonec stal historicky druhým vítězem této soutěže.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...

Obchod Apetit