0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Praha pije víno. Celý víkend od Autentistů.

ochutnávání vína
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Po loňském úspěchu je tady znovu festival autentických vín Praha pije víno / Prague Drinks Wine a opět se koná v areálu Trojského zámku. Loni se ho zúčastnilo 49 vinařů převážně z oblastí střední Evropy, letos pořadatelé čekají účast mnohem vyšší. 

Návštěvníkům bude představeno téměř 600 vzorků vín z více než 70 rodinných vinařství z evropských regionů. Třetinu z nich tvoří autentičtí vinaři z Čech a Moravy. Autentická nebo také naturální vína vyrábějí pomocí tradičních technologií a vyhýbají se cizorodým přísadám. „Je normální udělat víno z hroznů a schopný vinař k tomu nic jiného nepotřebuje,“ je přesvědčený organizátor akce Bogdan Trojak z karlínského vinného baru VETLIN.

festival vína

Kromě jedinečných vín je tato akce unikátní také prostorami, ve kterých se koná. Pro degustaci se otevřou historické prostory šternberského vinného sklepení Trojského zámku. Venku v zámeckém parku pak budou připraveny stánky s jídlem z restaurací Čestr, Naše maso, Krystal Mozaika Bistro. Nápoji je doplní kavárny AnonymouS Coffee a EMA Espresso Bar. Překvapivě si na festivalu vína budete moci dát i pivo z Pivovaru Matuška.

Více na www.prahapijevino.cz

Věděli jste, že…

Praha je jednou z mála evropských metropolí, na jejichž území se pěstuje vinná réva a vyrábí víno? Například Vinici svaté Kláry najdete přímo v kopcích Botanické zahrady nad Trojským zámkem, kde se koná festival Praha pije víno. Vinici s vinným sklepem najdete také v Havlíčkových sadech, které hostí letošní Apetit piknik už v sobotu 20. června.

praha pije víno

Autor: nikita.rybova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit