0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prakul otvírá školu čaje

Prakul otvírá školu čaje
sdílet:
Necháváte čaj louhovat dlouho a pak sáček ještě poctivě vymačkáte do hrnku? V Prakulu vás všechny tyto nešvary odnaučí. V prosinci tu totiž startuje Škola čaje, kde se mimo jiné nejen naučíte, jak si správně připravit šálek čaje, ale i se dozvíte, jaké jsou mezi čaji rozdíly, na co si dát při nákupu pozor, a v neposlední řadě ochutnáte i nejrůznější druhy čaje.

Čaj je jako víno, jeho kvalitu neovlivňuje jen zpracování, ale i samotný původ, lokalita, ve které se pěstuje, i to, jak se čajové lístky trhají. Znalci čaje, stejně jako špičkoví sommeliéři, poznají, kde byl čaj vypěstován, jak vysoko, kdy byl sklizen i jak byl zpracován. Jejich práci si můžete vyzkoušet právě v rámci Školy čaje, která bude v Prakulu otevřena už zítra.

Slavnostního zahájení se mimo jiné zúčastní i syn majitele jedné z největších čajových společností světa Dilmah pan Dilhan C. Fernando, který osobně povede velkou zahajovací přednášku o čaji včetně degustace, správného vaření a podávání více než 30 druhů čajů a vysvětlí spojení čaje a moderní gastronomie.

Během tohoto kurzu dojde k první historické degustaci Seasonal Flush Uva Highlands Estate 2011, tedy čaj, který se sbírá jen v určitém období roku (jde jen o pár dnů) a je de facto to nejlepší, co můžete ochutnat. Současně získáte informace o pěstování čaje a jeho původních ortodoxních formách zpracování. Dále se seznámíte s exkluzivními recepturami českého reprezentanta pana Radima Gerlicha, šéfkuchaře ze známé pražské restaurace Aromi, který se v minulém roce utkal v gastronomickém klání The Chefs and the Tea Maker na Srí Lance. V neposlední řadě poznáte další nové cesty přípravy čaje, které bude prezentovat přední nizozemský barman Robert Shinkel ve formě čajových koktejlů.

Kde: Pražský kulinářský institut, Suchdolská 14, Praha 6
Kdy: 24. listopadu od 17 hodin
Doba trvání přednášky a degustace: 4,5 hodiny
Cena: 2500 Kč
 

Připravila Darina Sieglová
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit