0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prazdroj udělil tisící certifikát za péči o pivo

Prazdroj udělil tisící certifikát za péči o pivo
sdílet:
Pankrácká pivnice Na Pláni je 1000. provozovnou certifikovanou za vynikající péči o nejvyšší kvalitu čepovaného piva. Program péče a systém kontroly čepování piva podle stanovených pravidel spustil Plzeňský Prazdroj v českých hospodách v polovině roku 1999.
"Kvalitní piva z Prazdroje čepujeme nejen Na Pláni, ale i v dalších třech pražských restauracích Bredovský dvůr, Antal a Kobyla, které pravidelně obhajují certifikáty za péči o kvalitu piva," řekl majitel restaurace Jan Matuštík.

Podrobná kontrola


Pivovar kontroluje skladování piva, správné tlačné médium, dobře nastavený tlak ve výčepním zařízení, čisté a chladné sklenice, ideální teplotu piva, čepování, pravidelné čištění pivního potrubí a servírování.Vyhovujícím restauracím přiděluje certifikát kvality, který těm nejlepším navíc zajistí slevy na nákup piva.

Historicky první certifikát, podle nějž se mohli pivaři orientovat, získala v roce 1999 legendární staroměstská pivnice U Zlatého Tygra, která jej každoročně obhajuje.

Přísný postih


Pokud provozovny podmínky nesplní, například změní tlačné médium nebo cyklus sanitace, tak jim pivovar certifikát odebere. Ročně to podle mluvčího Przadroje postihne asi 20 hospod.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit