Pro český chřest i do supermarketu

sdílet:
Síť prodejen Billa nabízí nyní nově český chřest pěstovaný v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku. Od poloviny května ho pod regionální značkou Česká farma koupíte ve všech supermarketech řetězce.

Chřestová sezona začíná obvykle v půlce dubna, letos se však vlivem chladného počasí o něco zpozdila. Poslední výhonky zeleniny se sklízejí na konci června. Abyste si na chřestu pochutnali, je důležité ho kupovat a jíst co nejčerstvější. „Cestování ani skladování chřestu nesvědčí. Proto jsme rádi, že jsme získali nového českého dodavatele, který nám zajistí patřičnou čerstvost těchto produktů na našich pultech,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti Billa v České republice a na Slovensku.

V supermarketech Billa bude až do konce června k dostání bílý chřest v pětisetgramovém balení a zelený chřest ve čtyřsetgramovém balení s označením Česká farma. Pod touto značkou společnost prodává již druhým rokem zeleninu a ovoce od českých pěstitelů. V nabídce, která je závislá na sezoně, má především okurky, brambory, rajčata, švestky, cibuli a česnek. Kromě chřestu ke stávajícím produktům přibudou také meruňky z jižní Moravy a celer s natí.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit