0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Revoluce v jídelníčku: Top 5 tipů od výživového poradce

AD
poke miska
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Zdravé jídlo není nuda! Máme pro vás návrh zdravého vyváženého menu ze zdravé řady Marks & Spencer, kterému nelze odolat, a 5 zaručených tipů od výživového poradce.

​SNÍDANĚ:

Lákavé menu začíná výživnými snídaněmi v podobě jogurtů s quinoou, ovocem, ořechy a semínky, které můžete díky praktickému kelímku rychle popadnout, i když jste zaspali, a nasnídat se tak třeba v autě nebo hned po příchodu do práce. Nemusíte nic krájet, míchat, a hlavně přemýšlet, jak správně kombinovat poměry. Po ránu ideální!

Jogurt s mangem a quinoou posypaný plátky kokosu a granátovým jablkem, 75,90 Kč
Jogurt s jahodami a quinoou posypaný směsí semínek, 75,90 Kč

 poke miska s ovocem 

SVAČINY A OBĚDY:

Stejně geniálně řešené jsou svačiny a obědy. Pestrobarevné sendviče a wrapy jsou plné zeleniny, a tak můžete pustit z hlavy hlídání své denní dávky vitamínů a vlákniny. Navíc je máte vždy po ruce, abyste se vyhnuli vlčímu hladu. Právě kvůli němu totiž většina lidí začíná hřešit a sahá po nezdravém jídle.

čerstvé sendviče

Pestrobarevný zeleninový sendvič s pikantní dýní a semínky na paprikovém chlebu, 99,90 Kč
Výživná mísa s avokádem, vařeným vejcem, nakládaným zelím, kešu humusem a tahini, 145,90 Kč

Snad nejzdravějším obědem, po kterém se budete cítit naprosto skvěle, jsou výživné salátové mísy. Můžete je poskládat z čehokoliv, co máte rádi. Hotové kombinace z M&S jsou tu pro vás vždy, když nebudete mít čas nebo energii nic plánovat. TIP: Zahrňte do nového jídelníčku avokádo, je plné prospěšných tuků a dodá vám energii. Vařená vejce zase obsahují dávku omega-3 mastných kyselin a postarají se o pocit sytosti.

sendvič 
 

Pokud nedáte dopustit na Asii, vzpomeňte si na krásné figury japonských žen a čerpejte z jejich moudrosti... Dejte si SUSHI! Co takhle pravidelné sushi úterky a salátové čtvrtky? Právě pravidelnost vám pomůže lépe se zaběhnout v novém řádu a užívat si jej.

Variace sushi s rybím masem a zeleninou, 109,90 Kč
Kalifornská sushi rolka, 149,90 Kč

suši 

Stále váháte? Nechte si poradit od odborníků – oslovili jsme výživového poradce, aby nám prozradil své triky, jak na změnu:

  • POZNEJTE SVÉ HRANICE - Spočítejte si energetický příjem podle své postavy a aktivity a pak si jednoduše hlídejte hodnoty zvolených jídel. Najdete je uvedené na každém balení.
  • ROZDĚLTE SI JÍDLO NA 5 PORCÍ - Jezte každé 2–3 hodiny a vyhnete se obřímu hladu, kvůli kterému pak sníte mnohem více, než skutečně potřebujete.
  • POŘÁDNĚ SNÍDEJTE  - Zahrňte do snídaně bílkoviny a tuky, jsou palivem pro váš mozek a v 11 vám nebude kručet v břiše. Vejce a avokádo nebo kvalitní jogurt a ořechy jsou sázkou na jistotu.
  • ROZHÝBEJTE SPALOVÁNÍ  - Kruhový trénink, běhání v parku a jóga tvoří kombinaci, která vás nikdy nezačne nudit a zapřáhne tělo ve všech aspektech. Pokud se necítíte jistě, investujte do sebe a zaplaťte si trenéra!
  • VODA, VODA, VODA!  - Pitný režim je opravdu tak důležitý, jak se říká. Pijte dostatek vody a začnou se dít zázraky. Ocení to vaše zdraví i pleť, a navíc nebudete mít takový hlad.

Chcete restartovat svůj jídelníček? Více se dozvíte na stránkách Jak zdravě začít nový rok!

Autor: janovsky

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč