0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Rozkrojte jablko, schovejte si šupinu

Rozkrojte jablko, schovejte si šupinu
sdílet:
Štědrý den je tu. Každá rodina dodržuje nějaký ten tradiční vánoční rituál a zvyk. Přinášíme přehled těch nejznámějších. 
Kapří šupina
Každému členu rodiny se dává pod talíř šupina, aby měl v následujícím roce hodně peněz. Šupina se obvykle po večeři uloží do peněženky, aby mohla na peníze působit přímo.  

Krájení jablka
Hvězdička ze semen v podélně rozkrojeném jablku znamená štěstí a zdraví v celém příštím roce. Pokud se objeví v jablku křížek, znamená to smůlu a nemoc.  

Lití olova

Svou fantazii můžete zapojit při identifikaci olověných ornamentů. Hvězda znamená štěstí, tvar mince zase bohatství, květina symbolizuje lásku, čtverec zvěstuje harmonický život. 

Pro vdavekchtivé
Do roka se vdá ta dívka, která během Štědrého dne tajně posbírá devět patek z vánoček. Pokud není napečeno, přichází na řadu známé házení střevícem – špička směrem ke dveřím znamená svatbu do roka. 

Vstávání od stolu
Ačkoli původně byla hospodyně tou osobou, která nesměla během štědrovečerní večeře vstát od stolu, dnes je tomu naopak. Kdo se během večeře kromě hostitelky od stolu vzdálí, příští rok k němu nezasedne. 

Ořechové lodičky
Pouštění svíček v ořechových skořápkách prozradí, kam se kdo bude v příštím roce ubírat. Pokud skořápka dopluje do středu, dotyčný vyrazí do světa. Pokud se drží okraje nádoby, její majitel zůstane doma. Komu svíčka zhasne nejpozději, ten bude mít dlouhý a šťastný život.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit