0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Seznamte se s Mrs. Dalloway

Seznamte se s Mrs. Dalloway
sdílet:
Včera začal v Miláně veletrh, na kterém se v rámci týdne designu představí také neobyčejný designový prototyp minivařiče nazvaný Mrs. Dalloway. Pro Gorenje ho navrhla vynikající mladá slovinská designérka Nika Zupanc. Designová novinka, která vnáší zcela nový pohled na vybavení kuchyní, bude představena v Superstudiu Piu na známé zóně Tortoně.

Jedinečná a půvabná ‚paní Dalloway‘ s grácií boří mýty o domácích spotřebičích jako o funkčním vybavením kuchyně. Jako všechny produkty vycházející z dílny Niky je ‚paní Dalloway‘ nejen odvážná, originální, ale také hravě vtipná. Pouhý okamžik stačí k tomu, abyste si ji zamilovali, ne jako domácí spotřebič, ale jako exkluzivní módní doplněk. Její vzhled vnáší zcela nový impuls i jemný ženský dotek do minimalistického a často chladného světa domácích spotřebičů.

Minivařič Mrs. DallowayNika Zupanc je prominentní slovinská průmyslová designéra, známá svou nespoutaností, zvláštním emocionálním smyslem a extravagancí. Její práce se věnují běžným věcem každodenního života a úspěšně potírají průměrnost, nevýraznost a nudu. Nika Zupanc s lehkostí a vtipem zpochybňuje zažité standardy, mezi nimi i např. vykonstruovanou roli žen. Návrhy Niky Zupanc vyhrály několik profesionálních cen a sama byla hostem prominentních výstav od Londýna po Miláno.

V Gorenje mohou být na své designéry hodně pyšní, kromě talentované a nadmíru kreativní Niky spoluvytvářejí příběhy o designu pro každodenní život i slavní Pininfarina nebo nespoutaný Ora Ïto.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit