0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Skočte si do Tyrolska na špek

Skočte si do Tyrolska na špek
sdílet:
Pokud ještě plánujete vyrazit na lyže a zároveň si dovolenou chcete užít i gastronomicky, jeďte do Tyrolska. Kraje vyhlášeného špeku a lahodných vín.

Že lze maso konzervovat solením a uzením, na to přišel člověk už dávno. Ovšem v Tyrolsku dovedli tuto činnost k dokonalosti. Používají metodu složenou z uzení, které se používá v severských zemích, a středomořského způsobu sušení masa. Tyrolané používají ke zpracování špeku málo soli, málo studeného kouře a hodně čerstvého vzduchu. Nechávají ho zrát několik týdnů.

Henkele

Ve východním Tyrolsku se navíc díky speciálnímu koření a dlouhému zrání na čerstvém horském vzduchu rodí jedinečné henkele, což je uzené hovězí, jehněčí, kančí anebo maso vysoké zvěře.

Víno

Špek není jediná lahůdka, kterou byste si neměli nechat v Tyrolsku ujít. Pěstování vína tu má tisíciletou tradici. V poslední době se navíc rozmáhá trend pěstování biovína. 


Kam na lyže

Zkusit můžete třeba lyžařský areál na schnalstalském ledovci, který leží ve výšce přes 3000 metrů. Zaručuje tak bohatou sněhovou pokrývku po celý rok. Najdete ho kousek od lázeňského městečka Meran.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit