0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Slavnosti chmele a piva v Žatci

Slavnosti chmele a piva v Žatci
sdílet:
Tento víkend by všichni pivaři měli vyrazit do západních Čech. Žatecká Dočesná má nejdelší tradici slavností piva v Česku.

Páteční večer a sobota promění celé náměstí v pivní městečko. Můžete ochutnat téměř třicet pivních značek, navštívit Chrám chmele a piva, připraveno je historické tržiště, soutěže a hry pro děti, šermířské souboje.
 

Nejmenší chmelnice na světě

 


Na nejmenší chmelnici na světě, která se nachází na žateckém náměstí, můžete v sobotu sledovat ukázku ručního česání chmele nebo se můžete vzdělávat v expozici muzea Homolupulů v Chrámu Chmele a piva. Na hlavním pódiu na náměstí se pak budou střídat hudební kapely, vystoupí například skupina Laura a její tygři, Brutus nebo David Koller.

Co: Slavnosti piva
Kdy: 3. 9. 2010 (18.00–24.00),  4. 9. 2010 (11.00–24.00)
Kde: Žatec
Info: www.docesna.cz

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit