0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sommeliér Tomáš Brůha obhájil titul mistra ČR

Sommeliér Tomáš Brůha obhájil titul mistra ČR
sdílet:
   V pražském hotelu The Augustine se ve středu 4. listopadu uskutečnil již 12. ročník mistrovství České republiky sommeliérů TROPHÉE BOHEMIA SEKT – SOMMELIER ČR 2009.

Soutěže se letos zúčastnil rekordní počet sommeliérů, o titul bojovalo 29 mužů a 3 ženy. V první části museli účastníci prokázat své znalosti vinařství, technologie výroby či uložení vína, součástí byla i anonymní degustace. Do finále pak postoupili tři nejlepší.

                 

Finalisté museli předvést ve virtuální restauraci své schopnosti při servisu sektu, dekantaci červeného vína a anonymní degustaci. Hosty představovala seriálová dvojice Zlata Adamovská a Petr Štěpánek, jejichž úkolem bylo klást sommeliérům všetečné otázky.

Odborná porota složená z expertů oblasti gastronomie a sommeliérství následně rozhodla o pořadí finálové trojice. Třetí místo obsadil Jakub Král, sommeliér společnosti IN VINO Trading, vítěz z roku 2007. Druhý skončil Otakar Žoudlík, sommeliér restaurace La Casa Argentina. Mistrovský titul pak získal loňský vítěz Tomáš Brůha, hlavní sommeliér společnosti Bohemia sekt.

 „Slova mohou těžko vyjádřit moje nadšení, že se mi opět podařilo v tak velké konkurenci zvítězit.  Mám obrovskou radost i proto, že jsem se  velmi přiblížil nominaci pro mistrovství světa v roce 2010 v Chile,“ řekl po vyhlášení výsledků Brůha.

 Podle Martina Pastyříka, prezidenta Asociace sommeliérů ČR, klání prokázalo, že má Česká republika mnoho skvělých sommeliérů, jejichž rostřednictvím se u nás výrazně zlepšuje kultura stolování a servis vína.

 Odborným garantem soutěže byla opět Asociace sommeliérů České republiky, partnerem Asociace hotelů a restaurací ČR. Finanční příspěvek poskytl Vinařský fond, soutěž organizuje společnost Bohemia Sekt.  

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá
  • Tipy a triky

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá

Víte, co mají společného stékaný dort, makronky a čokoládové fondue? Ano, je to ganache. Původně šlo o francouzskou nadávku, dnes tento pojem označuje čokoládu rozpuštěnou ve smetaně, kterou lze v cukrařině využít na mnoho způsobů. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit