0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Regionální potravina ocení nejkvalitnější produkty z regionů

dzem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:
Již počtvrté bude Ministerstvo zemědělství ČR udělovat ocenění nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům. Zastřeší je prestižní značka Regionální potravina, která je zárukou místního původu, vysoké kvality a originální chuti ve srovnání s jinými výrobky na trhu.

O značku Regionální potravina se soutěží v každém z třinácti krajů České republiky. Ocenění získá vždy jen ten nejlepší výrobek. Produkty, které se do soutěže zapojily, musejí být vyrobeny v příslušném regionu ze surovin dané oblasti nebo z tuzemských surovin. Oceněné výrobky získají možnost využívat značku Regionální potravina po čtyři roky na obale výrobků a také další propagační podporu od organizátorů soutěže. Nyní mohou spotřebitelé vybírat z téměř třech stovek produktů. Nově oceněné potraviny budou známy koncem června.

Příslib propagace

„Předešlé tři ročníky si vybudovaly pevné místo mezi malými a středními producenty, kterým je soutěž určena. Chceme tak podpořit jejich podnikání a zároveň zvýšit oblibu regionálních produktů u spotřebitelů. Malé a střední podniky většinou nemají prostředky na marketing a do nedávné doby měly velmi těžké vyjednávací podmínky u obchodních řetězců. Značka Regionální potravina jim v tomto směru může pomoci,“ uvedl ministr zemědělství Petr Bendl. V minulosti toto ocenění pomohlo například Olomouckým tvarůžkům, pro které soutěž Regionální potravina Olomouckého kraje znamenala dobrou propagaci. Soutěž doprovází informační kampaň, která má zákazníky motivovat, aby značku Regionální potravina vyhledávali v obchodech, na farmářských trzích, popřípadě přímo u výrobců. Více na www.regionalnipotravina.cz

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč