Svařák a medovina na adventních trzích v Brně

sdílet:
Jste-li z Brna, čekají vás vánoční trhy, které na vás dýchnou sváteční náladou a starými dobrými časy. Stánky plné vánočního zboží nasytí oči i žaludek. Zachumlejte se do teplého kabátu a vyrazte na adventní tržiště na Zelném trhu a náměstí Svobody.

Vánoce na Zelňáku


Zelný trh láká především na tradiční řemesla a výrobky. Čekají vás rozmanité rukodělné výrobky, nakoupíte si ořechy a ochutnáte voňavé perníčky. Osvěží i zahřejí vás míchané vánoční nápoje a pro velké jedlíky budou připraveny bramborové speciality, vánoční guláš a grilované maso. Od 21. prosince si budete moci na Zelňáku vybrat také živého kapra ke štědrovečení večeři.

Trhy na náměstí Svobody


Na náměstí Svobody každý adventní čtvrtek zažijete nefalšované zabijačkové hody. A jako vždy nebudou chybět stánky s horkou medovinou, svařeným vínem, vánočním punčem a spoustou dalších laskomin, které máte mnohdy možnost ochutnat jen jednou v roce na vánočních trzích.

Vánoce jsou všude


Nejste z Brna nebo z Prahy? Ani vám se vánočně laděné akce nevyhnou. Adventní trhy najdete snad v každém městě, často se skvělým doprovodným programem. Například ve středočeském Mratíně dnes startuje Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu spojené se staročeským jarmarkem a domácí zabijačkou.
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit