0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Svátek růžových vín ve Ville Richter

Svátek růžových vín ve Ville Richter
sdílet:
Pražský hrad na 1. máje přivítá největší ochutnávku růžových vín po širým nebem.

Svátek růžových vín – volná degustace sta vzorků moravských a českých růžových vín od cca 30 vinařů a vinařských firem proběhne tradičně na 1. máje od 10 do 18 hodin pod širým nebem nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v prostorách přilehlé Villy Richter na Pražském hradě. Svátek růžových vín letos už poosmé pořádá Vinařský fond.

Ochutnávka s fantastickým výhledem na starou Prahu každoročně přivítá přes 2000 milovníků moravských a českých rosé, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic. Převažovat budou mladá růžová vína zejména ročníku 2015, který se už během listopadových svatomartinských oslav ukázal jako ročník mimořádný. Mezi prezentovanými víny však najdeme i některá vína starší, jako je například letošní nejlepší růžové víno a jediné růžové v letošním Salonu vín, nebo držitele významných ocenění ze zahraničních soutěží.

K vybraným vínům budou moci návštěvníci ochutnat kulinářské speciality sestavené mistry kuchyně Villy Richter tak, aby co nejlépe doplňovaly výběr vín.

Součástí vstupného v hodnotě 150 Kč bude 5 degustačních mincí a katalog prezentující vinařství a nabízená vína. Návštěvníci, kteří do Villy Richter přijdou v oblečení růžové barvy, získají degustační minci zdarma.

Růžová vína jsou celosezonní záležitostí, ale v květnu a červnu zažívají opravdový vrchol. Pro svou ovocnou chuť a vůni a často i vyšší zbytkový cukr jsou vyhledávaným nápojem zejména během jarních a letních měsíců. Účastníci akce mohou naše nejlepší růžová vína vychutnávat všemi smysly, hodnotit lze nejen chuť ale také celou škálu růžových barev v kategoriích růžová rosé, oranžová rosé a červená rosé a jejich odstíny od růžovošedé, odstín šípkové růže, starorůžové, přes tělovou barvu, odstín koroptvího oka, měděné, po korálově růžovou, barvu červeného grapefruitu, odstín pivoňky či maliny, nebo karafiátově růžovou a budoárově růžovou.

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). V České republice se pro výrobu růžového vína nejvíce používají hrozny odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe nebo Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

Více o moravských a českých vínech na www.wineofczechrepublic.cz.

 

Vinařské dění můžete sledovat i na sociálních sítích:

https://www.facebook.com/vinazmoravy.vinazcech

https://www.youtube.com/vinarskyfond

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit