0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Svátek růžových vín ve Ville Richter

Svátek růžových vín ve Ville Richter
sdílet:
Pražský hrad na 1. máje přivítá největší ochutnávku růžových vín po širým nebem.

Svátek růžových vín – volná degustace sta vzorků moravských a českých růžových vín od cca 30 vinařů a vinařských firem proběhne tradičně na 1. máje od 10 do 18 hodin pod širým nebem nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v prostorách přilehlé Villy Richter na Pražském hradě. Svátek růžových vín letos už poosmé pořádá Vinařský fond.

Ochutnávka s fantastickým výhledem na starou Prahu každoročně přivítá přes 2000 milovníků moravských a českých rosé, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic. Převažovat budou mladá růžová vína zejména ročníku 2015, který se už během listopadových svatomartinských oslav ukázal jako ročník mimořádný. Mezi prezentovanými víny však najdeme i některá vína starší, jako je například letošní nejlepší růžové víno a jediné růžové v letošním Salonu vín, nebo držitele významných ocenění ze zahraničních soutěží.

K vybraným vínům budou moci návštěvníci ochutnat kulinářské speciality sestavené mistry kuchyně Villy Richter tak, aby co nejlépe doplňovaly výběr vín.

Součástí vstupného v hodnotě 150 Kč bude 5 degustačních mincí a katalog prezentující vinařství a nabízená vína. Návštěvníci, kteří do Villy Richter přijdou v oblečení růžové barvy, získají degustační minci zdarma.

Růžová vína jsou celosezonní záležitostí, ale v květnu a červnu zažívají opravdový vrchol. Pro svou ovocnou chuť a vůni a často i vyšší zbytkový cukr jsou vyhledávaným nápojem zejména během jarních a letních měsíců. Účastníci akce mohou naše nejlepší růžová vína vychutnávat všemi smysly, hodnotit lze nejen chuť ale také celou škálu růžových barev v kategoriích růžová rosé, oranžová rosé a červená rosé a jejich odstíny od růžovošedé, odstín šípkové růže, starorůžové, přes tělovou barvu, odstín koroptvího oka, měděné, po korálově růžovou, barvu červeného grapefruitu, odstín pivoňky či maliny, nebo karafiátově růžovou a budoárově růžovou.

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). V České republice se pro výrobu růžového vína nejvíce používají hrozny odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe nebo Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

Více o moravských a českých vínech na www.wineofczechrepublic.cz.

 

Vinařské dění můžete sledovat i na sociálních sítích:

https://www.facebook.com/vinazmoravy.vinazcech

https://www.youtube.com/vinarskyfond

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč