0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sýrový den

Sýrový den
sdílet:
Želetava, město mléčných výrobků, zažije 6. června 2009 první Sýrový den plný zábavy a rekordů pro celou rodinu. Čeká vás pokus o vytvoření největšího českého tvarohového knedlíku, můžete se utkat i v soutěži o uvaření nejmenšího tvarohového knedlíku anebo se podílet na vytvoření největší sýrové květiny z plátků Želetava.

Co: Sýrový den Želetava
Kdy: sobota 6. června 2009 10.00–18.00
Kde: náměstí v Želetavě
Za kolik: zdarma

Patříte-li mezi milovníky rekordů, můžete se těšit hned dvakrát. Bude se vařit největší tvarohový knedlík v České republice. Navíc se můžete pokusit o vlastní rekord, stačí jen doma uvařít a na Sýrový den do Želetavy přivézt co nejmenší tvarohový knedlík. Ten musí být vyroben z tvarohového těsta a tvarohu Želetava. Náplň nejmenšího knedlíku musí být ovocná a po rozkrojení viditelná okem. Výherce této soutěže, kterého určí odborná porota, vyhraje let balónem. Tvarohové rekordy se uskuteční pod odborným dohledem agentury Dobrý den, která je zapíše do knihy rekordů.

Kromě rekordů se můžete těšit na kulinářské umění moderátora, baviče a milovníka dobrého jídla Ivana Vodochodského, který bude vařit z produktů Želetava. Vše můžete nejen ochutnat, ale i doma uvařit, protože na místě bude k dispozici kuchařka s recepty Želetava na každý den. Kreativci určitě ocení i sýrové inspirace od profesionálního aranžéra pokrmů, který pak společně s účastníky akce vytvoří obrovskou sýrovou květinu z plátků Želetava.

Pro děti bude připravena miniškola žonglování pod vedením driblingového mága Jana Skorkovského. Pro všechny hravé a soutěživé návštěvníky pak budou připraveny nafukovací atrakce, zábavné hry a „sýrové“ soutěže o zajímavé a chutné ceny. V odpoledních hodinách bude program doplněn o vystoupení skupiny Las Vegas.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit