0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tip na akci: Francouzský trh na Kampě

Tip na akci: Francouzský trh na Kampě
sdílet:
Tradiční trh bude letos věnován jihozápadní oblasti Francie. Nabídne typická francouzská jídla a autentickou atmosféru vinařské velmoci.

Pátý ročník tradičního Francouzského trhu se koná na pražském náměstí Na Kampě od čtvrtka 11. do neděle 14. července 2013. Trh začíná každý den v 10 hodin a končí ve 20 hodin. Po celou dobu konání akce si návštěvníci vychutnají kvalitní vína a gurmánské speciality, kterými je francouzská kuchyně proslavená. Trh doplní francouzské šansony s prvky swingu a jazzu.

Gaskoňské speciality


Letošní Francouzský trh se zaměřuje na představení regionu Gaskoňsko, který se nachází mezi přístavním městem Bordeaux a Pyrenejemi. Gurmáni oblast znají díky husím játrům a konfitované kachně. Představit produkty svého regionu přijedou vinaři přímo z Gaskoňska. O typickou francouzskou atmosféru se postará hudební seskupení Dandys de Saint Mont, které pochází z malé gaskoňské vesnice.

Přijďte si na Kampu vychutnat mořské mušle, burgundské hlemýždě, bretaňské palačinky i žabí stehýnka!
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit