Tip na výlet: Toulcův dvůr

sdílet:
Atmosféra venkova ve velkoměstě

Nedávno jsme vám doporučovali výlet na ovčí farmu Košík (podívejte se na video). Pokud bydlíte v Praze a nemáte možnost vyjet do přírody, kousek venkova najdete i na okraji velkoměsta v Hostivaři. Najdete zde centrum ekologické výchovy Toulcův dvůr, které otevírá svoje brány i o víkendu.

Zaujala nás nabídka prohlídky centra. Spolu s průvodcem se podíváte do původního starého sklepení a špýcharu, který dříve sloužil k uskladnění vymláceného obilí. Budova patří k historicky nejcennějším částem Toulcova dvora, najdete na ní totiž zbytky původního gotického zdiva.

Děti si v Toulcově dvoře prohlédnou výstavu starého zemědělského náčiní i přadné rostliny. Průvodce jim poví zajímavosti ze současnosti i historie Toulcova dvora a vezme je do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. V rozlehlém areálu Toulcova dvora najdete i farmu s domácími zvířaty. Přírodní areál slouží k relaxaci, pro pastvu zvířat a také dětem k interaktivní výuce. Více informací o ekologickém centru Toulcův dvůr najdete na www.toulcuvdvur.cz.

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit