0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 1. 12.–2. 12.

vánoční ozdoba
ZDROJ: Archiv
sdílet:

První adventní víkend se – jak jinak – odehraje ve znamení Vánoc. Poradíme vám kam zajít načerpat tu pravou vánoční atmosféru.

 

plakát degustace

České Vánoce a Vánoční trhy na Výstavišti

30. 11.–2. 12., 10.00–18.00, Praha, Výstaviště
V Průmyslovém paláci a na prostranství před ním se můžete ponořit do sváteční nálady díky vánočnímu tržišti. Součástí Vánočních trhů jsou i řemeslnický a hrnčířský trh, kde můžete nakoupit rukodělné dárky. Uvnitř Průmyslového paláce budou probíhat i tvůrčí dílny. Chybět nebude ani stánek Apetitu, kde budete moci ochutnat vína z e-shopu Vína Apetit nebo za výhodné ceny pořídit naše tematicky laděné kuchařky, případně předplatné Apetitu či časopisu Venkov a styl.

 • Vstup: venkovní expozice České Vánoce zdarma, Vánoční trhy v Průmyslovém paláci – 50 Kč
    

Mistrovství ČR v přípravě bramborového salátu

1. 12., 9.00–13.00, Mratín
Ochutnat ty nejlepší bramborové saláty budete moci ve středočeském Mratíně. Zúčastnit se Vitana Majonéza Cup 2018 mohou amatérští i profesionální kuchaři, hlavní podmínkou soutěže je použití majonézy a brambor, ostatní ingredience si mohou soutěžící zvolit podle svého uvážení. A v porotě letos zasedá i redaktorka Apetitu Stáňa Moravcová.

 • Vstup: info na místě
    

Valašský mikulášský jarmek

30. 11.–1. 12., pátek 14.00–23.00, sobota 8.30–16.00, Valašské Klobouky
Na rej divých čertů, příchod důstojného Mikuláše, cimbálovou muziku a spoustu valašských dobrot vás lákají na 27. Mikulášském jarmeku ve Valašských Kloboucích. Vyzkoušet si tu budete moci tradiční řemesla jako pletení slaměných střevíců nebo zdobení perníků. Ochutnáte frgály, kyselicu, jehněčí guláš a chleba z historické pece. Přijet můžete z Valašského Meziříčí parním vlakem.

 • Vstup: info na místě
     

Novoměstský advent a Francouzský trh

1.–2. 12., 10.00–18.00, Praha, Novoměstská radnice
Spojit dětskou zábavu s gurmánským zážitkem můžete v pražské Novoměstské radnici. Kromě adventního trhu, kde budou k mání autorské rukodělné výrobky z malých dílen, je pro děti připraveno množství dílniček a divadelních a hudebních vystoupení nebo ohromná modelová železnice. Rodiče si zatím na nádvoří mohou dopřát na Francouzském trhu sklenku vína a další delikatesy ze země galského kohouta.

 • Vstup: zdarma
     

Adventní trhy a výstavy

Začal advent a s ním i vánoční trhy. Prozradíme vám, kam se – mimo vánočních trhů, které najdete ve většině českých a moravských měst –, můžete vydat načerpat inspiraci, nakoupit ozdoby na stromeček nebo dekorace do bytu a dát si klobásu, perníčky či svařené víno.

vánoční dekorace

Kouzlo Vánoc

1. 12.–1. 1., Praha, Botanická zahrada
Výstavu letošních vánočních trendů ve výzdobě interiérů pro vás připravili ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě. Můžete se inspirovat, jak ozdobit adventní věnec v nebeském, dánském nebo přírodním stylu, nebo si prohlédnout jesličky ozdobené šiškami.
  

Vánoční výstava na Veselém Kopci

1.–9. 12., 9.00–16.00, skanzen na Veselém Kopci
Lidové zvyky, řemesla a svátečně vyzdobené chaloupky na vás čekají ve skanzenu na Veselém Kopci. Každý den navíc po dobu konání výstavy budou v expozici lidoví umělci předvádět rozličná řemesla. Na každý víkend je navíc přichystán program: od mikulášského průvodu přes zpěv koled až po staročeskou zabijačku.
   

Příběh vánočního stromečku

1. 12.–6. 1., sobota–neděle 11.00–17.00, zámek Loučeň
Slavnostním křtem největšího adventního věnce zahájí vánoční prohlídky na zámku Loučeň. Speciální adventní expozice nazvaná Příběh vánočního stromečku vás provede vánočními tradicemi, nejen v Česku, ale i v Evropě. Dozvíte se, odkud a kdy k nám dorazil zvyk zdobení vánočních stromků, proč se na zámcích pekly obří vánočky, proč se chodilo koledovat nebo k čemu si doma rozvěšujeme jmelí. V zámeckých komnatách se můžete těšit na 18 rozmanitě vyzdobených stromečků, od lidového až po knížecí, a u každého z nich si vyslechnout část vánočního příběhu. K tomu každý den upeče zámecká kuchařka nový druh vánočního cukroví, děti si na konci prohlídky utrhnou plod z čokoládového stromu a rodiče ochutnají vánoční punč.

 • Vstup: zámek je přístupný každý víkend, ve všední dny pouze po předchozí rezervaci, od 24. 12. do 1. 1. otevřeno denně
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní
 • Tipy a triky

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní

Nemáte rýžovar a s vařením rýže pořád trochu bojujete? Přečtěte si naše rady v článku, podle kterých už bude vždy dokonalá! Byla by však škoda omezit se pouze na jeden druh a způsob její přípravy, vyzkoušejte rýži třeba divokou, červenou či...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?
 • Kvízy

KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?

Soutěž MasterChef už má v Česku za sebou několik řad a jeho popularita neuvadá. Diváci můžou obdivovat talentované kuchaře, kteří se snaží uvařit jídla jako z michelinské restaurace. Někdy se to povede, někdy ne. Uměli byste honosná jídla...
Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
 • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...

Obchod Apetit