0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: 12.–13. 1.

Tipy na víkend: 12.–13. 1.
sdílet:

Po vánoční pauze se pomalu začínají rozjíždět gastronomické akce. I když největší nápor nás teprve čeká, až se oteplí a počasí bude více nakloněno venkovním trhům a streetfoodovým akcím, našli jsme pro vás pár prvních vlaštovek.

 

Zelňačka pod sjezdovkou

12. 1., 10.30–17.00, Jeseníky, Velké Vrbno, horská chata Olšanka
Soutěž ve vaření zelňačky vás čeká v Jeseníkách. Stánky jednotlivých soutěžících najdete v lyžařském areálu u horské chaty Olšanka. Kromě různých verzí zelných polévek se můžete těšit na soutěže, grilování, tombolu i program pro děti.

  • Vstup: zdarma, ochutnávka polévek – info u jednotlivých stánků, v případě zájmu o účast v soutěži přihlášky zde
       

zelňačka

Francouzská sobota

12. 1., 14.00, Praha, Bryksova 20, Plechárna
Do komunitního centra na Černém Mostě se vydejte za atmosférou Francie. Čeká vás cibulačka a lotrinský quiche a samozřejmě francouzská vína.

  • Vstup: info na místě
       

Škola čepování piva

12. 1., od 16.00, Plzeň, Plzeňský Prazdroj, konferenční a společenské centrum Secese
V nejznámějším českém pivovaru si můžete vyzkoušet řemeslo muže či ženy za pípou. Během školy čepování se dozvíte, jak do půllitru správně natočit pravé plzeňské nebo co znamenají výrazy čochtan, šnyt či mlíko. Navíc ochutnáte pivovarský guláš a prohlédnete si autentické prostory pivovaru. Vzhledem k tomu, že pivo budete i popíjet, děti tentokrát nechte doma – akce je určena účastníkům od 18 let. V případě, že tuto sobotu už budou všechna místa rezervována, můžete se do Školy čepování přihlásit i 25. 1., 8. 2., 23. 2. nebo 16. 3.

  • Vstup: 590 Kč, rezervace zde
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...

Obchod Apetit