0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 15.–16. 8. 2020

Tipy na víkend 15.–16. 8. 2020
sdílet:
Polovina srpna je skoro za námi a léto se chýlí ke konci, tak proč si ještě neužít gastronomické radovánky na čerstvém vzduchu. Připravili jsme pro vás výběr akcí napříč Českou republikou, které potěší milovníky moravských vín, ale i jedince se zájmem o kuchyně z dalekých zemí.

Seafood Festival neboli Středomoří na Náplavce 

Smíchovská náplavka se od 13. do 16. srpna promění v ráj mořských specialit. Vždy od 11.00 budete mít v rámci festivalu Středomoří na Náplavce možnost ochutnat dokonale připravené mořské plody a osvěžující nápoje. Můžete si ale i zatančit ve středomořském rytmu. Speciální menu si pro akci připravilo hned několik restaurací. Restaurace Miska nabízí například uzeného lososa a focaccia sendvič s chobotnicí. Seafood by Maare připraví lahodné pokrmy jako ceviche, tatarák z lososa a krevetový koktejl. Poke Haus bude již standardně servírovat havajskou specialitu poke ve vlastním podání z těch nejlepších surovin. Alebrijes Cocina Mexicana vás mimo jiné ochladí svými vyhlášenými drinky, které doprovodí DJs. – ve čtvrtek 13. 8. DJ cafe del Mar a v pátek 14. 8. DJ ve stylu Beach Club.

Sukanya Basu, Unsplash

Indian Independence Day

O americkém Dnu nezávislosti a jeho tradičních oslavách slyšel snad každý, ale Indie má také národní svátek. 15. srpna roku 1947 totiž skončila britská nadvláda nad územím Indie. Tuto historickou událost můžete oslavit v sobotu 15. 8. v areálu Manifesto Florenc od 18.00 do 22.00. Lahodné pokrmy indické kuchyně připraví zkušení kuchaři z restaurace NEBU. Doprovodný program se skládá z Bollywoodské taneční show a samozřejmě nebude chybět ani hudba v čele s DJ Summit Nation.

Slavnosti rajčat v Břeclavi

V sobotu 15. srpna proběhne od 10.00 do 17.00 již 7. ročník oslav nejoblíbenější zeleniny Břeclavska. Rajčata jsou právě v největším rozpuku a najdeme je v té nejlepší formě všude kolem nás. Na Slavnostech rajčat  v Břeclavi se můžete těšit na pochutiny, v nichž  hlavní roli hrají samozřejmě rajčata. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program. Tamní milovníci tohoto skvostného plodu vám dokonce i poradí, co všechno z rajských jablíček můžete vytvořit, jak je skladovat a kam zajít pro ty nejlepší. Přebytky ze zahrádky využijte také například do univerzálního pyré a či v receptu na kečup.

Labužnický jarmark na zámku Kuks 

Již tento víkend se jeden z nejmalebnějších barokních areálů v Česku naplní dobrým jídlem a pitím. Labužnický jarmark probíhá v sobotu 15. i v neděli 16. 8. od 10.00 do noci. Nespočet místních výrobců představí své produkty, které vám rádi dají i ochutnat. Každý stánek zde má různé speciality, takže můžete ochutnávat klidně celý den nebo si areál v klidu projít se sklenkou dobrého vína. O zábavu také nebude nouze – vyzkoušejte například jednu z únikových her, které se zde pořádají. 

Otevřené vinné sklepy v Čejči 

Areál vinných sklepů Pod Búdama v Čejči patří mezi ty nejkrásnější na Moravě. V sobotu 15. 8. od 11.00 se zde proběhne už po patnácté slavnostní otevření sklípků veřejnosti. Uvnitř vás vždy přivítá vinař, který vám ukáže to nejlepší, co vyprodukoval. Projít si můžete 19 vinných sklepů s nabídkou až 237 vzorků vín. Vstupné (400 Kč) zahrnuje degustační skleničku, seznam sklepů a vzorků, volnou degustaci a vstup na besedu, kde proběhne koncert cimbálové muziky v podání Mladí z Čejče.

Úvodní foto: archiv Manifesto Market
Ilustrační foto: Sukanya Basu, Unsplash

Apetit magazín

Týdenní úsporná kuchařka aneb levné recepty na každý den
  • Tipy redakce

Týdenní úsporná kuchařka aneb levné recepty na každý den

Růst cen potravin nenahrává drahým surovinám, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto...
Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč