Tipy na víkend 19.–20. 10. a následný pracovní týden

Tipy na víkend 19.–20. 10. a následný pracovní týden
sdílet:
O víkendu si dosyta užijete v Praze čokoládu, tamtéž se můžete vypravit na biojarmark do Národního zemědělského muzea, a když už tam budete, zkuste se pustit do naučné hry o původu potravin. V neděli pak zajeďte do skanzenu v Kouřimi na posvícení. A nezapomeňte na polévkovou akci, která sice nevychází na víkend, ale kombinuje v sobě dobré jídlo a dobrou věc, a proto se na ni vyplatí vypravit i ve všední den.

Čokoládový festival Praha

18.–20. 10., pátek 14.00–18.00, sobota 10.00–18.00, neděle 10.00–17.00, Praha 9, Galerie Harfa

Festival určený všem milovníkům čokolády na vás čeká v Praze. Těšte se na vaření s čokoládou, degustace, soutěže či čokoládový trh. Součástí festivalu je výstava velkých čokoládových soch zvířat nazvaná Zvířecí zoo. Sochy jsou vyrobeny celé z čokolády a barvy na srsti zvířat jsou tvořeny pouze kombinací různých odstínů bílé, tmavé a mléčné čokolády. Výstava Čokoládová zoo potrvá až do 28. 10.

Vstup: festival zdarma, Čokoládová zoo – 60 Kč

Biojarmark v Národním zemědělském muzeu

18.–20. 10., 9.00–17.00, Praha 7, Národní zemědělské muzeum

Biojarmark, kde si můžete zakoupit produkty ekologického zemědělství a současně se setkat s farmáři, doprovázejí v Národním zemědělském muzeu tento víkend i dvě akce určené dětem a všem, kdo si rádi hrají. Soutěžní hru zaměřenou na původ potravin, zdravou výživu a bezpečné zacházení s potravinami Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš? pořádá ministerstvo zemědělství. Agátin hravý festival nabídne dětem montážní i tvořivé dílny a mnoho zábavných didaktických her.

Vstup: zdarma, Agátin hravý festival – zdarma, vybrané dílny 80 Kč

 

Svatohavelské posvícení

20. 10., 10.00–16.00, Kouřim, Muzeum lidových staveb Kouřim

Jak se za starých časů slavilo posvícení se dozvíte ve skanzenu v Kouřimi. Čekají vás vystoupení národopisných souborů, které předvedou lidové zvyky spjaté s posvícením, besedy s folkloristy, ale také ochutnávky svátečních jídel nebo ukázky zpracování zelí od krouhání přes šlapání až po nakládání. Rady vám poskytnou i bylinkářka, likérník a vinař. Děti potěší dobové hry a kolotoč.

Vstup: 150 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 350 Kč, děti do 6 let zdarma

Polévková smršť

21.–24. 10., pondělí–pátek 10.00–18.00, Praha 5, Anděl

Od pondělí 21. 10. až do pátku 24. 10. si můžete u vchodu do stanice metra Anděl na pražském Smíchově pochutnat na polévce a zároveň podpořit její koupí rehabilitaci pacientů, kteří se zotavují po mozkové mrtvici nebo jiném neurologickém poranění. Charitativní prodej polévek se bude konat už podeváté a opět se ho zúčastní špičkové restaurace, v jejichž čele stojí hvězdní kuchaři. Kdy jindy byste si mohli dát na ulici celerový krém od michelinskou hvězdičkou ověnčeného Romana Pauluse z Radisson Blu Alcron? Tak neváhejte, a zajděte na polévku!

Kompletní seznam polévkové nabídky a další aktuální informace najdete zde

 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit