Tipy na víkend 20.–21. 6.

sdílet:
Poradíme, kam se vydat za jídlem, pitím i zábavou třetí červnovou sobotu a neděli. Zajděte si na výstavu a tvořivé dílny pro děti do Pivovarského muzea v Plzni, v Praze se u šálku kávy pomazlete s kočkami a za vůní kmínu se vypravte do Velkého Meziříčí.

Velké food festivaly a mamutí gastronomické akce na svoji chvíli stále ještě čekají – a my můžeme jen doufat, že v průběhu léta už bude tak dobře, aby se mohly uskutečnit alespoň některé z nich. Ale zatím si můžeme čekání zkrátit tím, že budeme víc chodit do kaváren, bister, vináren a restaurací, abychom podpořili chřadnoucí gastronomickou scénu. Otevřená jsou i muzea, kde začali opět chystat akce pro veřejnost – tuto sobotu je to například Pivovarské muzeum v Plzni s tvořivými dílničkami pro děti.  A sem tam už je možné se vypravit i za první nesmělou vlaštovkou uvolňování, jakou jsou například sobotní Slavnosti kmínu ve Velkém Meziříčí.

V Pivovarském muzeu v Plzni si prohlédnete nejen stálou expozici, která se věnuje zlatavému moku, jímž je město proslulé. Do konce června je v prostoru historické Valečky instalována také  výstava mladých umělců Jsme stromy. V sobotu 20. 6. od 10.00 do 15.00 se zde  vaše děti mohou vrhnout do tvoření a ve 4 výtvarných dílnách si vyrobit drobná díla se stromovou tematikou. Další informace a vstupné najdete na stránkách muzea.

Nejen šálek kávy, hrnek čerstvého mátového čaje či buchtičky se šodó si můžete vychutnat v Kočičí kavárně ve Vodní ulici v Praze 5. Na vaše pohlazení se tam těší mohutní chlupatí terapeuti. Jedenáct krasavic a krasavců čeká na hosty, kteří sami mít doma zvíře nemohou, a přesto touží po tom, pohladit hebký kožíšek a zaposlouchat se do uklidňujícího zvuku kočičího předení. Otvírací dobu a další informace hledejte na facebookových stránkách Kočičí kavárny.

Kočičí kavárna, Praha 5

Další kavárnu s kočičí posádkou najdete rovněž v Praze, v Michalské ulici přímo v centru Starého Města. Jmenuje se Kavárna Kočičí a od čtvrtka 18. 6. do neděle 21. 6. v ní zákazníkům v rámci akce Retro hody nabízejí oblíbené dezerty našeho dětství (mladší čtenáři nechť si laskavě představí dětství svých maminek a babiček). Ať už začíná ročník vařeho narození jedničkou nebo dvojkou, indiánky, větrníky a kremrole si nenechte ujít. Rum do kávy a kočka na klíně je nutnost! Menu a portréty jednotlivých koček hledejte na webu kavárny.

Na Kmínové slavnosti vás zvou do Velkého Meziříčí. Na jarmarku si nakoupíte voňavý kmín, kterým je mimochodem naše vlast proslulá. A pak můžete sledovat hned dvě kuchařské show. Své umění předvede šéfkuchař Martin Štangl a jeho tým z pražské restaurace Eska. Na slavnostech vystoupí i populární televizní kuchař Ondřej Slanina. Vstup je zdarma. Podrobnosti zjistíte na webových stránkách města Velké Meziříčí.

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit