0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 22. 6.–23. 6.

jahodový koláč
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Česká zelenina, české jahody, český kmín a české pivo – tak se dá shrnout program na předposlední červnový víkend. Slavnosti věnované skvělým věcem vypěstovaným či uvařeným v tuzemsku se odehrávají po celé republice.

 

Svatojánské zámecké hody

22. 6., 11.00–19.00, zámek Čechy pod Kosířem
Mini gastronomický festival si můžete užít na zámku Čechy pod Kosířem (který vzhledem k názvu poněkud překvapivě najdete na Moravě). V Zámecké kuchyni se představí škola vaření, ochutnáte tam kávu, víno či pralinky, v Podzámecké kuchyni si dáte dobroty z tvarůžků, maso, pivo a med. Nakonec si můžete opéct špekáček na svatojánské vatře.

  • Vstup: 120 Kč – zahrnuje prohlídku zámku

bezový květ

Festival českého kmínu

22. 6., 10.00–15.30, Velké Meziříčí, Náměstí
Věděli jste, že český kmín vyniká kvalitou a dokonce se – podobně jako český mák – těší ve světě výborné pověsti? Ověřit, zda je vážně tak dobrý, můžete na akci zaměřené na perlu mezi tuzemským kořením. Spolek Český kmín a Olejový mlýn Petráveč vás zvou na Festival českého kmínu. Ochutnáte kmínovou limonádu, kmínový olej či kmínové pivo. Součástí festivalu je i kulinářská kmínová show šéfkuchaře Martina Štangla a restaurace Eska.

  • Vstup: zdarma

cuketa

Den farmářské zeleniny v Zálezlicích

22. 6., od 10.00, Zálezlice, areál farmy Hanka Mochov
Na na Mělnicko se vydejte na oslavu české zeleniny, přímo od pěstitele si budete moci na místě koupit čerstvě sklizenou mrkev, brambory, hrášek, kedlubny, cibuli, okurky, cukety či špenát, z bylinek už je k mání libeček, máta, petrželka, kopr a pažitka. Mimo to na farmářském trhu najdete ovoce, mošty, místní pivo, víno, marmelády i domácí klobásy. Čeká vás přednáška z oblasti zdravé výživy, dětské divadelní představení, ukázka sklizně zeleniny a soutěž o největšího Kedlubnožrouta.

  • Vstup: zdarma

JahodyHody

22. 6., 8.30–14.00, Praha 7, Heřmanovo náměstí
Jahodové hody si vychutnáte na posledním červnovém farmářském trhu na Heřmaňáku. Těšte se na jahodové dezerty, mojito a další jahodové koktejly, džemy a zmrzlinu. A chybět nebudou ani čerstvé jahody.

  • Vstup: zdarma

Pivní slavnosti

22. 6., od 12.00, Kadaň, Mírové náměstí
Oslavit národní nápoj ochutnávkou piv z malých pivovarů můžete na pivních slavnostech v Kadani. Pivovary se postupně představí na dobovém voze. Výsledky hlasování návštěvníků i odborné poroty potom určí vítěze oceněné pro letošní rok Kadaňským korbelem a Zlatou zátkou.

  • Vstup: zdarma
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč