Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

Tipy na víkend 22. 6.–23. 6.

Tipy na víkend 22. 6.–23. 6.
sdílet:
Česká zelenina, české jahody, český kmín a české pivo – tak se dá shrnout program na předposlední červnový víkend. Slavnosti věnované skvělým věcem vypěstovaným či uvařeným v tuzemsku se odehrávají po celé republice.

Svatojánské zámecké hody

22. 6., 11.00–19.00, zámek Čechy pod Kosířem

Mini gastronomický festival si můžete užít na zámku Čechy pod Kosířem (který vzhledem k názvu poněkud překvapivě najdete na Moravě). V Zámecké kuchyni se představí škola vaření, ochutnáte tam kávu, víno či pralinky, v Podzámecké kuchyni si dáte dobroty z tvarůžků, maso, pivo a med. Nakonec si můžete opéct špekáček na svatojánské vatře.

Vstup: 120 Kč – zahrnuje prohlídku zámku

Festival českého kmínu

22. 6., 10.00–15.30, Velké Meziříčí, Náměstí

Věděli jste, že český kmín vyniká kvalitou a dokonce se – podobně jako český mák – těší ve světě výborné pověsti? Ověřit, zda je vážně tak dobrý, můžete na akci zaměřené na perlu mezi tuzemským kořením. Spolek Český kmín a Olejový mlýn Petráveč vás zvou na Festival českého kmínu. Ochutnáte kmínovou limonádu, kmínový olej či kmínové pivo. Součástí festivalu je i kulinářská kmínová show šéfkuchaře Martina Štangla a restaurace Eska.

Vstup: zdarma

Den farmářské zeleniny v Zálezlicích

22. 6., od 10.00, Zálezlice, areál farmy Hanka Mochov

Na na Mělnicko se vydejte na oslavu české zeleniny, přímo od pěstitele si budete moci na místě koupit čerstvě sklizenou mrkev, brambory, hrášek, kedlubny, cibuli, okurky, cukety či špenát, z bylinek už je k mání libeček, máta, petrželka, kopr a pažitka. Mimo to na farmářském trhu najdete ovoce, mošty, místní pivo, víno, marmelády i domácí klobásy. Čeká vás přednáška z oblasti zdravé výživy, dětské divadelní představení, ukázka sklizně zeleniny a soutěž o největšího Kedlubnožrouta.

Vstup: zdarma

 

JahodyHody

22. 6., 8.30–14.00, Praha 7, Heřmanovo náměstí

Jahodové hody si vychutnáte na posledním červnovém farmářském trhu na Heřmaňáku. Těšte se na jahodové dezerty, mojito a další jahodové koktejly, džemy a zmrzlinu. A chybět nebudou ani čerstvé jahody.

Vstup: zdarma

 

Pivní slavnosti

22. 6., od 12.00, Kadaň, Mírové náměstí

Oslavit národní nápoj ochutnávkou piv z malých pivovarů můžete na pivních slavnostech v Kadani. Pivovary se postupně představí na dobovém voze. Výsledky hlasování návštěvníků i odborné poroty potom určí vítěze oceněné pro letošní rok Kadaňským korbelem a Zlatou zátkou.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit