Tipy na víkend 25.–26. 1.

Tipy na víkend 25.–26. 1.
sdílet:
Zabijačka, zelí a masopust nás čekají poslední lednový víkend. První ze série maškarních radovánek, které potrvají až do února, nás tentokrát rozveselí v Praze a ve středočeských Máslovicích.

Letenské prase

25. 1., 10.00–17.00, Praha 7, Národní zemědělské muzeum

Bourání prasete a výrobu zabijačkových pochoutek předvede na dvoře Národního zemědělského muzea řeznický mistr František Kšána mladší, pohřební marš zahraje pašíkovi kapela Kutálka a harmonikář. Jitrnice, jelita a další mastné dobroty můžete na místě rovnou i ochutnat. Děti čeká divadelní Pohádka o prasátku Arturovi a výroba masopustních masek.

Vstup: masky a děti do 140 cm zdarma, plné vstupné 150 Kč, děti, studenti, senioři 50 Kč

Letenský masopust

25. 1., zahájení v 11.00 před kostelem sv. Antonína, pokračování u NTM, v NZM a ve Vodárenské věži, Praha 7

S masopustním průvodem projděte Letnou, užijte si rozpustilé divadelní představení na chůdách před Národním technickým muzeem. Na další masopustní veselí s vepřovými hody, lidovými tanci, výtvarnými dílničkami a divadélky pro děti se přesuňte do Národního zemědělského muzea. Odtud s průvodem dojdete k Vodárenské věži, kde vás čekají další vystoupení. Masopust se uzavře v 18.00 v galerii Scarabeus

Vstup: info na místě (průvod zdarma, vstupy do muzeí podle ceníku příslušné instituce, masky po celý den vstup zdarma)

ZeloFest

25. 1., sběr vzorků od 10.00, program od 14.00, Pohořelice, sál radnice

Více než 100 vzorků kysaného zelí přijďte ochutnat do jihomoravských Pohořelic.

18. košt kysaného zelí se koná v sále místní radnice a slibuje společenskou zábavu při cimbálové muzice, divácké hodnocení soutěžních vzorků, bohaté občerstvení, prezentaci moravských vín a soutěž v pojídání výrobků se zelím.

Vstup: dobrovolné vstupné, ochutnávka zelí zdarma

 

Máslovický masopust se zabijačkou

25. 1., zabijačkové dobroty od 10.00, setkání masek 12.30, Máslovice

Na vesnickou zabijačku se soutěží pojídání jitrnic, rejem maškar na návsi, dechovkou a masopustním průvodem vás zvou do Máslovic ve středních Čechách.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit