Tipy na víkend 27.–28. 7.

sdílet:
Vydejte se na za vínem do Letovic, za česnekem do Buchlovic, na tradiční kuchyni do Krkonoš, na guláš do Frenštátu pod Radhoštěm a na maliny do Melenic.

Víno na zámku

27. 7., 12.00–23.00, zámek Letovice

Za vínem i koňakem se vydejte do Jihomoravského kraje. Nedaleko Boskovic, v okrese Blansko, můžete na zámku v Letovicích ochutnat víno od více než 30 českých a moravských vinařů a dovozců vín. Festival je rozdělen na dvě části. Od 12.00 do 18.00 proběhne volná degustace vín spojená s prohlídkou zámku, od 18.00 do 19.00 si pro vás společnost Rémy Cointreau připravila masterclass o koňaku Louis XIII, který jako jediný koňak na světě nese označení „Ultra Premium Cognac“. Obě části festivalu je možné zažít i v rámci VIP vstupenky, která zahrnuje i degustační večeři provázenou raritními víny a ubytování v hotelu Pod Zámkem.

Vstup: 12.00–18.00 – v předprodeji 650 Kč, na místě 800 Kč; vratná záloha na degustační sklenici 50 Kč; Masterclass Louis XIII – 1650 Kč; VIP – 12 000 Kč

 

Festival česneku

27. 7., 10.00–18.00, Buchlovice

Za silnou vůní česneku se vydejte do Buchlovic. Na zámku a v přilehlém městečku pro vás přichystali už XVIII. ročník festivalu, který je věnován této aromatické plodině. Nakoupíte si čerstvý česnek, pochutnáte si na česnekové zmrzlině, naučíte se plést česnekové copy, a pokud s sebou vezmete potomky, můžete se s nimi zúčastnit soutěže O nejsmradlavější dítě.

Vstup: info na místě

 

Krkonošská kuchyně

27. 7., 12.00–20.00, Rokytnice nad Jizerou, Dolní náměstí

Chlupáče se zelím a s cibulej, sejkory, kyselo, houbovec… vydejte se do Rokytnice nad Jizerou ochutnat tradiční krkonošskou kuchyni. K podtržení atmosféry zahraje krkonošská dechovka, děti se mohou těšit na divadlo o panu Bramborovi.

Vstup: zdarma

 

Gulášové slavnosti

27. 7., od 9.30, Frenštát pod Radhoštěm, Autokemp

Pokud jste gulášoví mistři, můžete se přihlásit do soutěže ve vaření kotlíkového guláše. Týmy profesionálů i amatérů změří síly na Gulášových slavnostech ve Frenštátu pod Radhoštěm. A ti, kdo se na soutěžení necítí, mohou alespoň ochutnávat.

Vstup: zdarma

 

Malinové slavnosti v Malenicích

28. 7., 9.00–13.00, Malenice, Fara v Malenicích

Do půvabného kraje kolem řeky Volyňky na Strakonicku se vydejte za malinami. Právě těm je věnována pouťová slavnost, kde si budete moci dát malinové koktejly, lívance či dortíky. Navrch bude k mání káva a domácí škvarky.

Vstup: info na místě

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit