0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 31. 8.–1. 9. 2019

lidová hudba
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Poslední prázdninový víkend bude rozmanitý. Navštívit můžete folklorní slavnost na jižní Moravě, gastronomický festival v Praze, pivní den na Moravě severní či akci pro celou rodinu na břehu Máchova jezera.

 

Kiritof

31. 8., od 10.30, Jevišovka, centrum obce
Chorvatské hody s vystoupením folklorních souborů, posvícenské pohoštění, popíjení vína a burčáku – to je kiritof, slavnost, na niž se můžete vypravit do Jevišovky na Břeclavsku. V obci žili osídlenci z balkánského poloostrova takzvaní Charváti už od 16. století a tradice, které si s sebou přinesli, se tam udržely dodnes. Slavnost začne mší v kostele svaté Kunhuty a pokračovat bude ve 14.00 průvodem s kozlem a hodováním, zpěvem a tancem.

  • Vstup: info na místě

grilování

Foodparade

31. 8.–1. 9., oba dny 10.00–20.00, Praha 7, zahrady Trojského zámku
Gastronomický festival, kde budete moci ochutnat jídla i celá menu ze zajímavých restaurací či zhlédnout několik cooking show – například vítězka televizní soutěže MasterChef Kristýna Němčková předvede, jak vařit slávky. Deku si rozložíte v piknikové zóně, odpočinete si v chill out zóně a ve fotoškole se naučíte, jak fotografovat jídlo.

  • Vstup: jednodenní – 150 Kč, dvoudenní – 200 Kč, děti do 15 let a důchodci nad 70 let – zdarma, platba za konzumaci na místě pomocí čipů

Radegast den

31. 8., 11.30–23.00, Frýdek–Místek, vedle stadionu Slezan, naproti hale Polárka
Pivní a hudební festival spojený se jménem a hlavně produkty severomoravského pivovaru můžete mimořádně místo v nošovickém sídle pivovaru  navštívit ve Frýdku–Místku. Těšte se na rockovou hudbu, školu čepování piva nebo Radegast adrenalin park.

  • Vstup: 149 Kč, děti do 5 let zdarma, v ceně vstupenky dva nápoje zdarma (2 piva nebo 2 limonády)

loď

Vinobraní u Máchova jezera

1. 9., od 13.00, Doksy, Máchovo jezero, hotel Port
Vína z Valtic můžete ochutnat na břehu Máchova jezera. Čeká vás plavba výletní lodí, dospělí si mohou vyzkoušet tahání vína koštýřem, děti se mohou těšit na divadelní představení a linorytovou dílnu.

  • Vstup: zdarma
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá
  • Tipy a triky

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá

Víte, co mají společného stékaný dort, makronky a čokoládové fondue? Ano, je to ganache. Původně šlo o francouzskou nadávku, dnes tento pojem označuje čokoládu rozpuštěnou ve smetaně, kterou lze v cukrařině využít na mnoho způsobů. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit