0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 8.–9. 9.: Burgerfest a další akce

Tipy na víkend 8.–9. 9.: Burgerfest a další akce
sdílet:
Na své si tento víkend přijdou vyznavači udržitelného životního stylu, příznivci zážitků s příběhem, fanoušci pálené hlíny i milovníci burgerů.

Putování po otevřených Vlachovských a Vrběckých sušírnách

Valašské sušené ovoce a speciality z něj můžete okusit při putování po Vlachovských a Vrběckých sušírnách. Turisticko-zážitkový den vás provede oblastí, která proslula svým sušeným ovocem. Památkou na doby, kdy obyvatele kopcovité krajiny živily jejich sady, jsou historické dřevěné sušírny, z nichž několik dosud slouží svému účelu. Jejich majitelé otevřou tuto sobotu tyto technické památky veřejnosti. Těšit se můžete i na vyprávění historek ze života místních obyvatel, ukázku pěstování jedlých květů i s ochutnávkou. Cestou se můžete stavit na Farmě Vrbětice, kde ochutnáte ovčí steak, prohlédnout si vlachovskou pálenici, kde se podívate do výroby, nebo navštívit Bednářství Fryzelka, kde pro vás kromě ukázky tradičního řemesla přichystali i kotlíkový guláš, víno a slivovici.

  • Vstup: info na místě, 8. 9., 10.00–18.00

Den otevřených vrátek na permakulturních projektech

Zajímá-li vás šetrné pěstování bylin, užitkových i okrasných rostlin a chtěli byste se do něj pustit na vlastní zahradě, můžete se inspirovat u těch, kteří už permakulturu založenou mají. Po celé České republice otevřou své sady a zahrady návštěvníkům, v některých z nich bude přichystáno malé pohoštění, jinde si můžete vyzkoušet zahradničení v praxi.

Podzimní hrnčířské trhy

Tradiční českou kuchyni, jako pečené selátko, klobásky nebo moravské uzené, i středomořské speciality nebo indické či mexické dobroty můžete ochutnat na XXII. Hrnčířských trzích v Berouně. Zapít vše můžete pivem z pivovaru Berounský medvěd. Pokud holdujete zdravé stravě, připraveny budou i stánky s makrobiotickým občerstvením a čerstvou šťávou z ovoce. Ale hlavně si mezi nepřebernou nabídkou keramiky můžete vybrat spoustu krásného nádobí do kuchyně i na stůl.

  • Vstup: zdarma, Beroun, Husovo náměstí - 8. 9.–9. 9., sobota 8.00–18.00, neděle 9.00–17.00,

Burgerfest

Grill show v podání šéfkuchařů z celého světa, hvězdy grilovacích týmů BBQ Pit Boys, spoustu hudby na několika pódiích a dětskou zónu se skákacím hradem najdete na pražském Výstavišti na sedmém ročníku Burgerfestu. Pokud umíte nejlepší burger na světě a chcete se blýsknout, přihlaste se do soutěže amatérských týmů.

  • Vstup: dvoudenní 100 Kč, 8. 9.–9. 9., sobota 10.00–22.00, neděle 10.00–20.00, Praha, Výstaviště

Biodožínky

Právě upečené pečivo (včetně bezlepkového) z místní biopekárny nebo čerstvou zeleninu a ovoce, rovněž v biokvalitě, si můžete zakoupit na Biodožínkách ve středočeských Nenačovicích v ekocentru při firmě Country Life. Vyzkoušet si můžete moštování a ochutnat přímo na místě vylisovaný mošt. Ve stáncích najdete spoustu dobrot od malých rodinných firem, a pokud vám leží na srdci osud planety, můžete si vyslechnout několik osvětových přednášek a zhlédnout filmy s ekologickou tematikou. Děti se dozvědí, jak se žije žížalám či jaká pozoruhodná stvoření z hmyzí říše mohou potkat pod vodní hladinou.

  • Vstup: info na místě, 9. 9., 10.00–17.00, Nenačovice, areál firmy Country Life
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit