Tipy na víkend: Ochutnej Vietnam, Středomoří na Náplavce, Prosecco & Food Festival, Ohrada Food Fest, Štrúdlové slavnosti v Jesenici, Festival Sýr, Street Food Festival

sdílet:
Dobroty ze všech koutů světa i z domova na nás čekají tento týden v různých částech republiky.

Ochutnej Vietnam

15. 9. Praha Holešovice, hala 13 Pražská tržnice

Více než padesátku tradičních vietnamských dobrot na sedmnácti stanovištích můžete ochutnat v Pražské tržnici v Holešovicích. Kromě stálic vietnamských bister, jako jsou závitky či populární polévka pho, budou na menu i mnohem exotičtější jídla – což takhle zkusit smažené šváby či cvrčky po vietnamsku?

Vstup: 150 Kč, děti do 6 let zdarma, konzumační čipy k nabití na místě

 

Středomoří na Náplavce

15. 9., 10.00–20.00, Praha Smíchov, Náplavka

Nejen jídla ze známých středomořských kuchyní, jako je řecká, italská, chorvatská, španělská či francouzská, ale i orientální pokrmy z africké strany Středozemního moře, například z Libanonu, Lybie, Izraele nebo Sýrie, či z oblasti mezi Evropou a Asií, tedy z Turecka, budete moci ochutnat na smíchovském břehu Vltavy. Stylově vám k tomu zahraje balkánská dechovka.

Vstup: 50 Kč, děti do 12 let zdarma

 

Prosecco & Food Festival

15. 9., sobota 12.00–22.00, 12.00–20.00, Praha, Střelecký ostrov

Šumění Vltavy a stoupající bublinky prosecca ve sklenici si užijete na Střeleckém ostrově v Praze. Známé italské šumivé víno zajezte neméně proslulými gastronomickými specialitami této slunné země a zapijte maličkým koflíčkem silné kávy černé jako noc.

Vstup: 150 Kč – v ceně degustační sklenka a welcome drink, děti od 120 cm – 50 Kč

 

Ohrada Food Fest

15. 9., 11.00–18.00, Praha Velká Ohrada, Ohradské náměstí

Sousedský food festival spolupořádaný restaurací Kastrol můžete navštívit v Praze na Velké Ohradě. Ochutnat můžete degustační menu šesti spřátelených restaurací. Těšte se na moderní vietnamskou kuchyni, středomořské speciality, nebo husí speciality. Sladkou tečku obstará Čokoládová cukrárna.

Vstup: 50 Kč, degustační porce – 100 Kč

 

Štrúdlové slavnosti v Jesenici

15. 9., od 13.00 (donáška vzorků do soutěže do 12.00), Vlastivědné muzeum Jesenice

Soutěže o nejlepší závin se můžete zúčastnit v Jesenici. Pokud nespoléháte na vlastní pekařské umění, můžete na akci pořádané Vlastivědným muzeem, rozličné štrúdly alespoň ochutnat. K tomu můžete nakoupit další dobroty na farmářském jarmarku a poslechnout si counry kapelu.

Vstup: info na místě

 

Festival Sýr

15.–16. 9., Mikulov

Poslechnout si zpívající stloukačky másla, sledovat, jak se tahají sýrové nitě nebo hlasovat o nejlepší sýrařský stánek můžete na velkém sýrovém festivalu v Mikulově. Těšte se mnoho druhů sýrů od malých výrobců, pečivo přímo z pece, marmelády, rosoly, čatní, frgály, vína od místních vinařů a pivo z minipivovaru Galant, cimbálovou muziku nebo vyhlášení národní soutěže o nejlepší český sýr. Se žáky VOŠP s ŠPŠ mlékárenské Kroměříž si můžete otestovat své smysly a vyzkoušet, jací by z vás byli sýraři. Děti potěší ohrada s ovečkami a zábavný program.

Vstup: zdarma

 

Street Food Festival

16. 9., od 10.00, Praha Holešovice, před klubem Cross

Velký Street Food Festival na vás tentokrát čeká před klubem Cross, dějišti obvyklých Street Food Jamů. A bude opravdu z čeho vybírat. Jen namátkou: dáte si raději racette, hot dog, pelmeně, pečené brambory s máslem a sýrem, poutine, rolovanou zmrzinu nebo marinované hovězí srdce na grilu.

Vstup: zdarma

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit