0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Postřižinský cyklootvírák a další akce

ulice
ZDROJ: Archiv
sdílet:

První květnový víkend zajímavými akcemi s (nejen) dobrým jídlem doslova překypuje!

Postřižinský cyklootvírák 2018

5. 5. 2018, start v 9.30 u Pivovaru Nymburk

mapa

V sobotu 5. května startuje společenská vyjížďka pro všechny příznivce cyklistiky a Postřižinského piva. Rovinatý nenáročný okruh Polabskou nížinou měří přibližně 41 kilometrů. Většinou vede po lesních a polních turistických cestách a cyklostezkách, v kratších úsecích i po silnici.

Před startem obdržíte tradiční samolepku aktuálního ročníku a pivní tácek se „startovním“ číslem. Tácek s razítky z každého stanoviště = malý dárek v cíli. První a hlavní zastávkou je Hájenka v Kersku známá díky filmu Slavnosti sněženek. Nezapomeňte zde ochutnat skvělého tradičního kance se šípkovou nebo se zelím.

Na Cyklootvírák je nejvhodnější vyrazit na kole horském, ale i na kole silničním či městském, trasu zvládnete. Dbejte na bezpečnost svou i ostatních účastníků, nezapomeňte cyklistickou přilbu. Každý startuje na vlastní nebezpečí.

Food fest Karlovy vary

5. 5. 2018, 11.30–16.00, Hotel Thermal

sendvič

Jubilejní 10. ročník karlovarského food festivalu se tradičně odehraje před ikonickým hotelem Thermal. Gastronomická akce je spojená s přehlídkou kulinářského umění a soutěží ve zručnosti kuchařů a barmanů. Místní restaurace každoročně lemují prostranství kolem hotelu Thermal a nabízejí hostům festivalu své nejlákavější pokrmy a nápoje.

Na pódiu se střídají soutěže, hudební vystoupení a nebude chybět ani každoroční běh číšníků „Vrchní, prchni“.

Hrnčířské trhy Beroun

5.–6. 5. 2018, 8.00 – 17.00, náměstí Beroun

mozajka

Letošní již XVI. hrnčířské a řemeslné trhy se budou konat ve znamení řemesla: umělecká mozaika.

Berounští hrnčíři patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům již ve středověku. V širší povědomí vešli zejména tzv. berounským zbožím, červeně zbarvenou keramikou, zdobenou bílými přírodními motivy, z níž se pilo při korunovaci krále Matyáše v roce 1611 a oblíbil si ji i císař Rudolf II. či Vilém z Rožmberka.

Tato keramika se v 16. a 17. století nevyráběla nikde jinde než právě v Berouně. Repliky této unikátní berounské keramiky je možné zakoupit v městském informačním centru na Husově náměstí. V dnešní době se v Berouně staly tradicí již každoročně pořádané Hrnčířské trhy a Jarní hrnčířské a řemeslné trhy, na kterých návštěvníci najdou nejenom repliky zmíněné berounské keramiky, ale i širokou nabídku keramiky různých technik od hrnčířů z celé republiky i zahraničí. Součástí akcí bývají koncerty, ochutnávky staročeských specialit, piva i českých a moravských vín.

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá
  • Tipy a triky

Ganache: Jak na čokoládový krém, kterému nikdo neodolá

Víte, co mají společného stékaný dort, makronky a čokoládové fondue? Ano, je to ganache. Původně šlo o francouzskou nadávku, dnes tento pojem označuje čokoládu rozpuštěnou ve smetaně, kterou lze v cukrařině využít na mnoho způsobů. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit