0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Letní food fest a Jdalsí chutné akce

street food festival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Užijte si víkend ve společnosti dobrého jídla a pití!

Rybářské slavnosti v Blatné

23. 6. 2018, 10.00, zámek Blatná

ryby


Na Rybářských slavnostech v Blatné vás nečeká jenom průřez hudebními žánry, těšte se také na tradiční trhy, rybí speciality, prohlídky sádek Blatenské ryby a zámeckého lihovaru. Na Rybářských slavnostech se dále budou konat různé aktivity pro děti, divadlo v netradičních prostorách a v neposlední řadě hudební program na vodním pódiu na nábřeží v Blatné.


Po celý den bude připraven zajímavý gastronomický a kulturní program. Součástí rybářských slavností bude řemeslný jarmark a prodej ryb a rybích výrobků.


Program si připravil i zámek Blatná. Těšit se můžete na výrobky z Prácheňska jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Dospělé návštěvníky zaujme simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů, děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. Na své si přijdou i milovníci swingu.

 Proběhne soutěž hasičských družstev o pohár starostky města Blatná.

Vstup: zdarma

Náplavka Letní Street Food

23. 6. 2018, 10.00–21.00, Smíchovská náplavka, Praha

street food


Přijďte ochutnat pouliční gastronomii z celého světa na Smíchovskou náplavku. A protože začíná léto, ponese se i dramaturgie festivalu v duchu lehkých jídel, exotického ovoce, představí se vám nejlepší zmrzlináři, budete moci ochutnat šťávu z cukrové třtiny, peruánskou limonádu, osvěžující caipirinhu nebo perlivé prosecco.

Nepřijdete ani o klasické street food pokrmy, jako například vietnamské bún cha, izraelský falafel, thajský salát som tam, španělskou paellu, venezuelské arepy, korejské kimči, americké chicken wings, gruzínské chačapuri, rumunské pastrami nebo třeba mexické taco. Letní street food bude v doprovodu kubánských a mexických rytmů.

Více na na www.foodevent.cz.

Vstup: 50 Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP zdarma)

Food festival Jičín

23. 6. 2018 10.00–21.00, Zámecký park Jičín

jičín

Opět po roce se můžete těšit na jedinečný gastronomický zážitek. V Zámeckém parku v Jičíně se uskuteční již 4. ročník Jičínského Food Festivalu. 

A na co se můžete těšit? Opět zde budou zástupci restaurací jako Bistro a Grill Sotto Ponte, Fusion restaurant Vrchlabí, Goodies fresh bistro, Momoichi Coffetearia & Bistro モモイチ喫茶店, Spa resort Tree of Life****. Kromě restaurací se představí i street food, u kterého se můžete těšit na nevšední zážitek i chutě od kulinářských umělců Crush Street Food, Dirty Dog Street Food, Dog’n’Roll Food truck, Food On The Move, Guacamole always fresh, Kaiser Franz, Prague Jerk Station, Salt’n’Pepa Foodtruck, TamarindTree, Tommy’s Food Truck a U Sýráku.

Ke skvělému jídlu patří i hudba, proto nebude chybět kulturní doprovodný program. A sladká tečka? O tu se postarají CAFÉ-CAFÉ Jičín, E-Pralinkárna, Gufo caffé, Mlsná číča, Rolls Bros. Smile Waffle, Nos Macarons Boutique. Zkrátka a dobře, na chuť si zde přijde doopravdy každý!

Vstup: V předprodeji v Městském informačním centru Jičín nebo na místě za 50 Kč.

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč