0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend, tentokrát už od čtvrtka 25. 6.

Tipy na víkend, tentokrát už od čtvrtka 25. 6.
sdílet:
Čeká nás horký víkend, který přímo zve k tomu, abychom ho strávili někde pod širým nebem uzobáváním dobrot se sklenkou vína v ruce. Máme pro vás tipy na gastronomické akce, kde si užijete slunce, vzduch, vodu a spoustu dobrot!

Takže kam se vydat?

Jděte na víno

Pokud jste milovníky vín a už se vám během karantény stýskalo po spřízněných duších, ještě dnes – ve čtvrtek 25. 6. – stihnete ve vinárně Na břehu Rhôny ve Francouzské ulici v Praze setkání Wine-up. Ochutnávat se budou vína francouzská, italská a moravská a představí vám je odborníci z podniků Božská lahvice, Veltlín, Autentista, Via del Vino a z domovské vinárny Na břehu Rhôny Francouzská. Startuje se v 16.00, a jelikož se víno bude pít venku před vinárnou, poslední sklenku si můžete dát ve 22.00. Podrobnosti na facebookové stránce události.

Další vinnou akcí je setkání příznivců přírodních vín Vulkán Veltlín. Do stejnojmenné pražské vinárny, která se na naturální vína specializuje, přivezou v pátek 26. 6. představit svoji produkci tři slovenská vinařství z oblasti, kde se víno pěstuje na lávových půdách, které mu dodávají osobitý charakter. Přijde ochutnat víno 3 GRÁCIE, společný projekt vinařství Pivnica Čajkov, Marvla Tindo a Pivnica Brhlovce. Ochutnávka začíná v 17.00, a jelikož nejde o řízenou degustaci, nýbrž volné setkání, můžete se zastavit kdykoli (ale raději dříve než později) až do 22.00. Kudy do Veltlínu zjistíte na facebokové stránce vinárny.

Na ochutnávku biodynamických vín z vlastní produkce vás v sobotu 27. 6. zvou do kláštera svaté Voršily v Kutné Hoře majitelé vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Mimo degustaci proběhne v 15.00 a 16.00 i prohlídka sklepů. Vstup je zdarma, k ochutnávání vín je třeba zakoupit na místě degustační kupony. Ty je možné se slevou objednat i předem, informace najdete na facebookových stránkách události.

Moravské víno z vinařství Těthal se vydejte v sobotu 27. 6. ochutnat přímo do sklípku do Blatnice pod Svatým Antonínem. Akce začíná ve 13.00 v Búdě pod lipů. Posezení bude i venku, kde od 18.00 doprovodí chvilky se sklenkou vína cimbálová muzika a zpěv moravských lidovek.  Pozvánku na akci hledejte opět na facebooku.

K Vltavě na skvělé jídlo, cool drinky a spoustu hudby

Ve čtvrtek 25. 6. zaskočte do Občanské plovárny na otevření Pop-up bistro baru Molo. Nad říční hladinou, tam, odkud před lety skákali Pražané šipky do vody, vyroste vedle restaurace prostor zasvěcený exkluzivnímu street foodu. Menu sestavuje šéfkuchař Občanské plovárny Jan Mužátko ml., absolvent prestiční kuchařské akademie Institutu Paula Bachuse ve francouzském Lyonu. Zábavná by měla být i nápojová nabídka, pohodu u vody zajistí lehátka na pontonech, piknikové deky a houpací sítě. Zahájení provozu od 17.00 doprovodí DJ N’zym v rytmu urban, funky a soul music, kulturní program od živé hudby až po stand-up komiky bude v Pop-up bistro baru Molo pokračovat celé léto. Kdybyste nestihli zahájení, nemusíte zoufat: Otevřeno bude pravidelně od středy do neděle od 17.00–22.00. až do podzimu. 

Na druhém břehu řeky, jen pár ulic od vltavských vod se můžete vrhnout do víru chutí mezinárodní gastronomie. Na Karlínském náměstí pořádá v neděli 28. 6. Karlín Market a Městská část Praha 8 Festival mezinárodní kuchyně. K ochutnání budou pokrmy z celého světa – od Ameriky přes Evropu až po Asii. Navíc se můžete těšit na živou hudbu v průběhu dne zahrají kapely Circus Brothers a Lovesong Orchestra. Přijít můžete kdykoli mezi 10.00 až 18.00. Dopolední hudební blok startuje v 11.00, odpoledne se hraje od 15.00. Kudy na akci, zjistíte na facebooku.

 

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
  • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč