0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Veggie fest v Olomouci a jiné akce

prague candy festival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Kam o víkendu za dobrým jídlem a pitím?

Veggie fest Olomouc

9.30–22.00, 12. 5. 2018, areál Korunní pevnůstky a Pevnosti Poznání, Olomouc

barevná miska na veggie fest

Ve venkovním areálu Korunní pevnůstky se můžete těšit na množství stánků s prodejci nejlepšího veganského jídla a pití, kvalitní netestované kosmetiky, fair trade stylového oblečení i doplňků a samozřejmě také s neziskovými organizacemi. Během celého dne se v areálu bude odehrávat řada sportovních aktivit a workshopů. Na Veggie Festu bude i dětský koutek s vlastním programem. Zde budete moct své děti s klidným svědomím zanechat pod dozorem našich dobrovolnic. Kromě toho pro ně bude připraven i speciální program s přednáškami.

Novinkou bude také profesionální cooking show přímo na hlavním pódiu, kde vám veganští kuchaři živě i s komentářem ukážou, že příprava lokálních veganských pokrmů je snadná a zvládne ji opravdu kdokoli. Celý den se ponese v duchu skvělé a netradiční hudby a vyvrcholí živými koncerty. Kompletní seznam najdete zde, ale největšími hvězdami budou ZRNÍ a také PRESENTO & DJ SMOG.

Organizátoři se stejně jako loni snaží i letos vyhnout velkému množství odpadu, a radí proto cestu tzv. zero waste. Vyzvali návštěvníky, aby si s sebou vzali vlastní talíře a půllitrovou sklenici na pití.

 • Vstupné: děti do 12 let: vstup zdarma, dospívající od 12–17 let: za polovinu (100 Kč), od 18 let: plné vstupné (200 Kč) 
    

Asia Food Fest

12. 5. 2018, 10.00–20.00, smíchovská náplavka

asia food fest

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se již pátým rokem uskuteční 12. 5. 2018 na smíchovské náplavce. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Kromě populární polévky pho budete moci ochutnat malajskou laksu, ramen či tom yum. Kuchaři vám ve svých pánvích wok připraví například bun bo nam bo, kung pao, pad thai, stir fry či pad kee mao. Dochucovat se bude sezamovou, sójovou, arašídovou a chilli omáčkou.

Jídla budou podtržena vůní a chutí koriandru, šafránu, galangy, zázvoru a kari. Servírovat se budou i chuťovky jako knedlíčky gyoza, pelmeně, plněné závitky, dim sum, satay, kimči, chačapuri, grilované krevety a podobně. Na letošním zářijovém Asia Food Festu potvrdila účast velvyslanectví Thajského království a velvyslanectví Indonéské republiky. Tamní šéfkuchaři připraví autentické speciality, a navíc se dozvíte zajímavosti o těchto krásných, exotických zemích. Po celý den bude připraven bohatý doprovodný program. Čeká vás vystoupení indonéských tanečnic, čajový obřad, ukázka kaligrafie nebo japonská keramika. Poznejte exotické chutě a zároveň si užijte multikulturní prostředí a atmosféru pravé Asie.

 • Vstupné: 50 Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma)
    

Prague Candy Festival

12.–13. 5. 2018, 10.00–19.00, areál pražské Pragovky

pozvánka prague candy festival

Prague Candy Festival je unikátní akcí pro milovníky sladkostí ve všech podobách. Čokoláda, dorty, cupcakes, makronky, bonbony, pralinky, muffiny, vegan a raw dezerty, cake pops, sušenky, horká čokoláda, dražované ovoce, ovocné džusy, lahodné nápoje, dobré víno, báječná káva a spoustu dalších dobrot – to vše na vás čeká na nejsladším festivalu roku.

Pragovka umožní představit návštěvníkům více než 40 originálních vystavovatelů ve vnitřních i venkovních prostorách, spoustu atrakcí nejen pro děti a bohatý doprovodný program. Novinkou je festivalová měna – kendík. Ke vstupence zakoupené v předprodeji za 350 Kč a na místě za 400 Kč návštěvníci obdrží čip nabitý 10 kendíky. Kendík odpovídá hodnotě 20 Kč a návštěvníci mohou čipem platit u libovolných stánků, a také si kendíky dobíjet u několika platebních míst v areálu akce.

Výhodou je, že vstupenka platí na oba dva dny akce, návštěvníci se tedy mohou do prostor libovolně vracet v průběhu celého víkendu. Každý návštěvník také obdrží slosovatelný lístek do tomboly, která bude vyhlašována třikrát v průběhu každého dne festivalu. Festival nebude jen o sladkostech, ale hlavně o zkoušení nových produktů, o životním stylu, o nových zážitcích a o pohodové atmosféře, která umožní návštěvníkům všech věkových kategorií prožít nejsladší víkend svého života. V rámci akce bude probíhat spousta soutěží o nejen sladké ceny, na pódiu bude po celou dobu akce zajímavý doprovodný program plný workshopů, zdobení a zábavy.

 • Vstupné: v předprodeji ZDE. Děti do 130 cm a ZTP vstup zdarma.

Související články

7 potravin, které nemohou jíst vegetariáni
 • Tipy a triky

7 potravin, které nemohou jíst vegetariáni

Vegetariánství zdaleka není jen o zavržení živočišných výrobků. Je to životní styl, který u nás v posledních letech získává stále více příznivců. I ve stravování čeká na vegetariány mnoho skrytých nástrah. Přinášíme seznam sedmi výrobků,...
Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní
 • Tipy a triky

Jak uvařit různé druhy rýže, aby byla vždy perfektní

Nemáte rýžovar a s vařením rýže pořád trochu bojujete? Přečtěte si naše rady v článku, podle kterých už bude vždy dokonalá! Byla by však škoda omezit se pouze na jeden druh a způsob její přípravy, vyzkoušejte rýži třeba divokou, červenou či...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?
 • Kvízy

KVÍZ: Uměli byste uvařit jídla ze soutěže MasterChef?

Soutěž MasterChef už má v Česku za sebou několik řad a jeho popularita neuvadá. Diváci můžou obdivovat talentované kuchaře, kteří se snaží uvařit jídla jako z michelinské restaurace. Někdy se to povede, někdy ne. Uměli byste honosná jídla...
Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
 • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...

Obchod Apetit