0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Víno z Terezína a další akce

víno
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Připravili jsme pro vás gatro tipy na první červencový víkend. Mimo jiné se mohou těšit milovníci kvalitního vína, ovoce, ale program nabízí i nejmenší Zoo v Česku.

 

Den otevřených sklepů v Terezíně, 1. července od 12:00

den otevřených sklepů

V Terezíně se bude konat již 11. ročník Dne otevřených sklepů. Ochutnávku kvalitních vín nabídnou vinaři z Terezína přímo ve svých vinných sklepech, které jsou soustředěny do areálu tří svérázných kaskádovitých uliček, bez nutnosti přejíždění na větší vzdálenosti. Součástí akce bude i mužský pěvecký sbor z Krumvíře. Večer se zábava přesune do přilehlého přírodního areálu, kde k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Rubáš z Buchlovic. Nebudou chybět ani soutěže o ceny! Současně s otevřenými sklepy se konají v obci i tradiční krojované hody

  • Vstupné: 500 Kč Cena vstupného zahrnuje neomezenou ochutnávku vín v označených sklepech, mapka sklepů s katalogem, 2 kupony na odběr lahví dle vlastního výběru, skleničku, tužku na poznámky, doprovodný program během ochutnávky, účinkování mužského pěveckého sboru, večerní program – cimbálová muzika Rubáš, ohňová show, soutěž o ceny.
  • Vstupné na večerní program: 100 Kč
      

Meruňkobraní ve Velkých Pavlovicích, 1. července od 10:00 - 22:00

velkopavlovické maruňkobraní

V sobotu se ve Velkých Palvovicích bude konat Velkopavlovické meruňkobraní! Připravena bude ochutnávka meruňkových dobrot, klasické pochutiny a speciality z meruněk (smažené meruňky, knedlíky, přesňáky, sladké pečivo, guláš apod.) Součástí meruňkobraní je i zábavný program, soutěže, jarmark s produkty (nejen) z meruněk. Soutěže pro malé i velké na téma „Co vše víme o meruňkách“, nebo soutěž v pojídání meruňek. Pro nejmenší jsou připraveny tvořivé dílničky, pro dospělé zase hudební produkce. Ve spolupráci s OZP bude na místě také možnost nechat si vyšetřit znaménka nebo zrak.

  • Vstupné? 50,- Kč (ochutnávky nejsou zahrnuty v ceně vstupného), děti do 150 cm zdarma
      

Medobraní v Zooparku Zájezd, 1. července od 10:00 - 18:00

plástev medu

Program na víkend nabídne i jedna z nejmenších Zoo v Česku. Zoopark Zájezd se nachází v obci Zájezd, malé vesničce v okrese Kladno poblíž dálnice D7, necelých 17 km severozápadně od centra hlavního města Prahy. V sobotu se návštěvníci budou moci na vlastní oči podívat, jak se stáčí med z pláství. Úly se nachází na naučné stezce a pro ty nejodvážnější má medař k zapůjčení masku, aby se mohli úlům přiblížit na maximálně blízkou vzdálenost. Pokud bude medu dostatek, bude možnost jej na místě ještě za čerstva odkoupit.

  • Vstupné: Rodina 2+3 300 Kč, dospělí 100 Kč, děti + studenti + senioři + ZTP 75 Kč, děti do tří let + ZTP/P zdarma

Související články

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč