0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na výzdobu

Tipy na výzdobu
sdílet:
Chystáte večírek pro přátele, máte vymyšleno dokonalé menu, ale rádi byste se blýskli i výzdobou? Přinášíme vám pár nápadů.

Intimní večeře v bytě

Připravujete večeři pro pár přátel, ale za váš jídelní stůl se všichni nevejdete? Zapomeňte na ideu, že část bude jíst za stolem a část na sedačce. Host, který se na gauči bude snažit nepotřísnit si oblečení či neznehodnotit fleky od jídla nábytek, totiž na váš večírek určitě s nostalgií vzpomínat nebude. Vyrazte k sousedům a půjčte si nábytek – za pár měsíců jim budete moci podobnou službu oplatit, až budou organizovat vlastní party.

Pokud chcete dodat večeři slavnostnější ráz, zapomeňte na prostírání a pořiďte si kvalitní ubrus, případně hned dva – jeden jako podklad a druhý jako dekoraci. Výběr ubrousků se snažte sladit s ubrusem či květinovou výzdobou. U květin na stole platí, že méně znamená více. Rozhodně se vyvarujte vysoce aromatických květin, jako jsou lilie či frézie, a květinovou výzdobu nežeňte příliš do výšky, aby hosty neomezovala v komunikaci.

Nezapomeňte, že nic nemá takový vliv na atmosféru večeře jako osvětlení. Ztlumte žárovky a nebojte se svíček. Drobné čajové svíčky jsou lepším řešením než pompézní několikaramenné svícny – ty by mohly hostům bránit ve výhledu.

Zahradní večírek

I obyčejné grilování se může změnit v událost, pokud si dáte práci s výzdobou. Pokud zvete děti, určitě nezapomeňte na balonky – čím pestřejší a bláznivější, tím lepší. Stůl pokryjte bavlněným ubrusem, doplňte veselými ubrousky a jako dekoraci na stůl zvolte mísy s ovocem – nejenže stůl krásně rozsvítí, ale možná si hosté po grilování rádi dopřejí tento jednoduchý dezert.

Pokud je slunečný den, určitě nezapomeňte na dostatečnou zásobu slunečníků či jiných stínidel, grilovat se má maso, a ne hosté. Jako osvětlení jsou na garden party ideální lampiony či barevné papírové tašky, zatížené pískem, do kterých schováte čajovou svíčku.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit