0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Třetí kolo Czech Food Cup

pečená kachna se zelím a knedlíkem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Další klání gastronomické soutěže tentokrát probíhalo v Pardubicích a soutěžilo se v disciplíně ovocných knedlíků. Do národního kola, které se uskuteční 1. května v Karlových Varech, postoupily za region východní Čechy restaurace Nová Amerika Golf Resort z Jaroměře a za Krkonoše restaurace U Bulánka z Batňovic. Ta zároveň získala Cenu laické veřejnosti.

V každém kole se soutěží vždy se dvěma pokrmy. Prvním je národní specialita, kterou organizátoři pro každé kolo určí. Druhým soutěžním jídlem je regionální specialita, kterou si mohou restaurace zvolit samy a nahradit ji může specialita šéfa kuchyně. Svůj názor mohou ovšem říct i návštěvníci soutěže. Ti hlasují, které z jídel jim nejvíce chutnalo, a určují tak, kdo získá Cenu laické veřejnosti.  

Kdo zaujal knedlíkem nejvíce?

Kromě třetího kola gastronomického klání Czech Food Cup se v Pardubicích uskutečnila ještě partnerská soutěž nazvaná Český houskový knedlík – Perla české kuchyně 2010. Do celostátního finále této soutěže postoupila restaurace Nová Amerika Golf Resort.

Skryt pre seznam

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mrkev, dýně a cuketa

Druhou kuchařku roku 2023 jsme věnovali zelenině. Nečekejte ovšem knihu jen pro vegany či vegetariány, novinka obsahuje recepty s masem i bez. Další přírůstek do edice Apetit – Mrkev, dýně, cuketa – vychází v květnu a je určena pro všechny,...