0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týden pro fair trade

zrnková káva
ZDROJ: Archiv
sdílet:

V sobotu 8. května při příležitosti světového Dne pro fair trade proběhne v České republice stejně jako v dalších evropských zemích mezinárodní férová snídaně.

V tento den se snídaně s fair trade kávou, čajem, čokoládou a dalšími pochutinami koná v pražském obchůdku Fair&Bio, v brněnské a liberecké zoo a všechny kavárny Starbucks budou nabízet ke každé fair trade čokoládě fair trade kávu zdarma. Do férové snídaně se zapojí v neděli 9. 5. i pražská zoo.

Informace přímo ze zdroje

Na letošní Týden pro fair trade přijede pracovník kávového družstva Eimar Velazquez Mazariegos z Mexika a manažer družstva John Kanjagail z Tanzánie. Vyprávět budou o konkrétních dopadech konceptu fair trade v jejich zemích. Zúčastní se také několika besed Jiný kafe v různých českých městech.

Pro provozovatele kaváren připravily Společnost pro Fair Trade a Mamacoffee v Praze a v Brně dva společenské večery věnované kávě s názvem Skutečné setkání s kávou.

Doprovodný program – kávový obřad a výstava fotografií

Součástí doprovodného programu Týdne pro fair trade bude etiopský kávový obřad a prodej řemeslných výrobků organizace Jeden svět a Člověk v tísni v kavárnách Mamacoffee Londýnská a Café Technika v Praze. Ekumenická akademie Praha zve příznivce fair trade na výstavu fotografií na téma fair trade s ochutnávkou fairtradových potravin do obchodu Fair&Bio.

Světový den pro fair trade

Tato mezinárodní oslava fair trade každoročně připadá na druhou květnovou sobotu. Iniciovala ji Safia Minney, zakladatelka fair trade firmy PeopleTree. V roce 2001 koncept světového Dne pro fair trade přejala Světová fair trade organizace.

Vedle Prahy, Brna a Liberce se do oslav zapojí i Olomouc, Plzeň, Trutnov, Zlín.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit