Litujeme, k návštěvě tohoto webu musíte povolit JavaScript.

Vánoce s předstihem: 13 likérů, které připravíte do 30 minut

Vánoce s předstihem: 13 likérů, které připravíte do 30 minut
sdílet:
Pusťte se spolu s námi do přípravy zimních likérů. Je to snadnější, než jste si mysleli. Stačí vám jen pár ingrediencí, a ne víc jak 30 minut času. Máme pro vás dokonce i jeden likér bez alkoholu pro děti.

Čím jiným se začít ladit na adventní notu než domácími likéry? Tekutá slast ukrytá v lahvi omamně voní alkoholem a kořením, ve správném balení udělá radost nejen vám, ale i vašim blízkým. 

Připravujte už dnes

Následující likéry jsou opravdoví držáci. Hravě zvládnou minimálně měsíc mimo lednici, některé dokonce až půl roku. Proto se do jejich přípravy můžete pustit třeba už dnes večer. Delší odležení jim prospěje a zaručí, že se všechny chutě hezky prolnou. Stopička řízného likéru zahřeje i v těch největších mrazech.

 1. limoncello
 2. kořeněné arancello
 3. gin s klementinkami a zázvorem
 4. zázvorový likér
 5. brusinkový likér
 6. ďábelský likér s chilli papričkami

Nejlahodnější jedlé dárky

Nejlahodnější jedlé dárky

Více

Připravujte 2 týdny před Štědrým dnem

Následující likéry jsou omamně lahodné a adventní dny si bez nich ani neumíme představit. Díky obsahu mléka či smetany je lepší je skladovat v lednici a vypít do dvou týdnů. Pokud je tedy plánujete darovat, pak se do jejich přípravy pusťte přibližně dva týdny před Štědrým dnem. Doporučujeme schovat je opravdu rafinovaně nebo jich rovnou uvařit o pár lahví víc. Jinak hrozí, že neuvidí vánoční stromeček, protože je vypijete ještě před nadílkou. 

 1. vaječný koňak
 2. benátský vaječný likér
 3. expresní vaječný likér
 4. vánoční smetanový likér
 5. kokosový likér
 6. čokoládový likér se skořicí

Jak zabalit likér jako dárek

Možná tekutou slastí děláte radost sami sobě, možná chcete potěšit i někoho jiného. Likéry patří k vděčným a oblíbeným jedlým dárkům. Stačí jen nakoupit skleněné lahve s patentním, korkovým nebo šroubovacím uzávěrem. Objem je na vás, ale malá placatice spíš jen navnadí chuťové buňky. Proto doporučujeme lahve nejméně půllitrové. Nejlépe se hodí z čirého skla, ve kterém obsah dobře vynikne.

Jak snadno připravit horké nápoje, co mají říz

Jak snadno připravit horké nápoje, co mají říz

Více

Kolem hrdla uvažte hezkou stužku s etiketou, která ponese název a složení likéru. Připište pár milých slůvek nebo poděkování za krásně strávený společný čas v uplynulém roce a máte originální vánoční dárek. Sklo můžete ozdobit nálepkami, polepit sněhovými vločkami vystřiženými z papíru nebo třeba andělskými křídly. Skvělá nálada a vánoční pohoda zajištěny.

A co děti? Mají co pít?

Připravit nealkoholickou verzi likéru pro děti není snadný úkol. Aby se i ti nejmenší mohli cítit jako dospěláci, uvařte jim americkou podobu vaječného koňaku egg nog. Ten má jednu obrovskou přednost – na rozdíl od našeho „vaječňáku“ neobsahuje ani kapku alkoholu, pochutnají si na něm tedy kromě děti také abstinující dospělí. A kdo chce, může si do něj přilít i něco ostřejšího. Děti potěší také domácí kořeněný sirup, kterým si mohou ochutit svařenou šťávu, čaj nebo dětský punč. Sladké Vánoce pro všechny.

Související články

Připravte si domácí vaječný likér
 • Tipy a triky

Připravte si domácí vaječný likér

Vaječný likér si můžete koupit v obchodně nebo si vyrobit domácí. Jakmile okusíte vůni a chuť toho doma připravovaného, už nebudete chtít jiný. Připravili jsme si pro vás tipy na nejlepší vaječný likér včetně jeho alternativ pro ty,...
Dárek ze sklenice: směsi na pečení sušenek a muffinů
 • Tipy a triky

Dárek ze sklenice: směsi na pečení sušenek a muffinů

1 Vyberte recept a navrstvěteNa přípravu dárku potřebujete kromě přísad především litrovou sklenici s dobrým uzávěrem, aby suroviny zůstaly v suchu a mimo dosah molů. Do sklenice se hodí všechny pečené sladkosti, které se...
Jak správně skladovat cukroví, aby zůstalo dokonalé
 • Tipy a triky

Jak správně skladovat cukroví, aby zůstalo dokonalé

Jak správně skladovat cukroví, aby zůstalo dokonalé až do Vánoc a nejlépe až do Silvestra? Univerzální rada zní: vánoční cukroví skladujte v chladu a suchu. Pro každé druh to však znamená něco trochu jiného. Některým kouskům svědčí papírová...

Obchod Apetit