Vánoční stromky a vinné klobásky na farmářských tržištích

Vánoční stromky a vinné klobásky na farmářských tržištích
sdílet:
Už jen několik posledních dnů zbývá, než se pomyslné brány farmářských tržišť na Kubáni a Jiřáku definitivně uzavřou. Provoz bude znovu zahájen až na jaře. Vyrazte proto nakoupit co nejdříve – máte poslední příležitost užít si podmanivou atmosféru farmářských tržišť.

Zimní farmářská nabídka


Sortiment i nálada na tržištích se znatelně pozměnily. Téměř zmizela zelenina, ovoce, houby a další čerstvé produkty, kterým mráz nesvědčí. Zato přibylo stánků se svařeným vínem a různými lahůdkami k občerstvení a zahřátí. Vybírat můžete také z nejrůznějších klobásek a domácích uzenin, čerstvého masa, sýrů, sušeného ovoce, medu, cukroví a pečiva, ovocných šťáv a dalších pochutin. Na kost promrzlí prodejci nabízejí také adventní ozdoby, krmítka pro ptáčky a další tradiční řemeslné výrobky.

Zabijačkové delikatesy


Na Kubáň se navíc vrátí úspěšné zabijačkové hody, a to zítra, tedy v úterý 22. prosince. Tržiště znovu rozvoní ovar, jitrničky, tlačenka i zabijačkový guláš. Až do čtvrtka 23. prosince budou k dostání také poctivé vinné klobásky připravené podle prvorepublikové receptury. Koupíte je nejen čerstvé pro domácí využití, ale také grilované jako součást občerstvení na vánočních farmářských trzích. Kromě delikates k snědku budou na Kubáni k dostání také vánoční stromky z jihočeské plantáže (smrky, borovice, jedle).

Co: Vánoční farmářské trhy
Kdy: Do 23. prosince 2010
Kde: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3; Kubánské náměstí, Praha 10
Info: www.farmarsketrziste.cz
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit