0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze
sdílet:
V neděli začíná advent a s ním se otevírají i první vánoční trhy. Pořádně se oblékněte a vyrazte nasát předvánoční atmosféru. Zkřehlé ruce zahřejte kelímkem horkého svařáku a dárky letos nakupujte s předstihem. Vybírejte hlavně ty gurmánské, ať si na Štědrý večer všichni pochutnávají. Přinášíme vám tipy, kde si v Praze užít vánoční atmosféru.

Farmářská tržiště Kubáň, Jiřák a Náplavka


Obavy pravidelných návštěvníků tří oblíbených pražských tržišť se naštěstí nenaplnily – Kubáň, Jiřák i Náplavka jsou i přes chladné počasí plné stánků a od příštího týdne nabídnou vánoční trhy. „Čerstvá zelenina sice v tomto období již končí, ale budeme se snažit, aby to nebyly jen trhy s řemeslnými výrobky. Chceme, aby na tržištích zůstalo alespoň maso, sýry a další produkty, kterým zima neublíží,“ uvedl Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, organizátora tržišť. Vánoční trhy zahájí hezky česky – zabijačkovými hody.
Kdy: Kubáň – od 7. prosince denně do 10 do 19 hodin, Jiřák – od 1. prosince denně od 10 do 19 hodin, Náplavka – každou prosincovou sobotu od 10 do 17 hodin
Info: www.farmarsketrziste.cz

Vítězné náměstí


Oblíbený Kulaťák slibuje tradiční farmářské trhy obohacené o vánoční sortiment. Vybírat můžete ze sezonních potravin, vánočního pečiva a cukroví, ryb (nejen na štědrovečerní stůl) a voňavých klobásek. K adventu tradičně patří také sušené švestky – i ty na trzích najdete. Hladovce nasytí jídla podle tradiční zvyků a receptur. Vše jako vždy od českých farmářů a výrobců.
Kdy: Od 26. listopadu do 19. prosince, vždy v pátek, sobotu a neděli od 9 do 19 hodin
Info: www.farmarske-trhy.cz

Zbraslavské jarmarky


Zbraslavské jarmarky se od soboty promění ve vánoční. Promrzlé tváře vám tam rozzáří horký punč a medovina. Ačkoli jarmarky nabídnou především dárky od šikovných českých výrobců, čekají vás také stánky farmářů s celoročním sortimentem. Vyberte si některou z dřevěných forem a upečte si s dětmi adventní perníčky.
Kdy: 27. listopadu a 11. prosince od 9 do 13 hodin
Info: www.zbraslavskejarmarky.cz

Staroměstské náměstí, Václavské náměstí


Největší vánoční trhy se letos v dekoracích inspirovaly secesí. V nabídce adventních dobrot však zůstanou tradiční. „Chceme nabídnout staročeské i zahraniční lahůdky,“ řekl Libor Votruba ze společnosti Taiko, která trhy pořádá. Nepřijdete ani o vozíky s pečenými kaštany, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Milovníky rukodělných výrobků potěší nabídka dřevěných a slámových betlémů z moravské řemeslné dílny.
Kdy: Od 27. listopadu denně
Info: www.trhypraha.cz

Zítra čtěte: Svařák a medovina na adventních trzích v Brně
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zahraniční polévky, které se u nás zabydlely
  • Zajímavosti

Zahraniční polévky, které se u nás zabydlely

České babičky dobře věděly, že polévka je grunt. Stejný názor ale zastávají také jejich vzdálené příbuzné ve Španělsku, Itálii nebo třeba v Rusku. A tak má snad každý národ na světě svou „typickou" polévku, na kterou nedá dopustit. My jsme...
V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...

Obchod Apetit