0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze
sdílet:
V neděli začíná advent a s ním se otevírají i první vánoční trhy. Pořádně se oblékněte a vyrazte nasát předvánoční atmosféru. Zkřehlé ruce zahřejte kelímkem horkého svařáku a dárky letos nakupujte s předstihem. Vybírejte hlavně ty gurmánské, ať si na Štědrý večer všichni pochutnávají. Přinášíme vám tipy, kde si v Praze užít vánoční atmosféru.

Farmářská tržiště Kubáň, Jiřák a Náplavka


Obavy pravidelných návštěvníků tří oblíbených pražských tržišť se naštěstí nenaplnily – Kubáň, Jiřák i Náplavka jsou i přes chladné počasí plné stánků a od příštího týdne nabídnou vánoční trhy. „Čerstvá zelenina sice v tomto období již končí, ale budeme se snažit, aby to nebyly jen trhy s řemeslnými výrobky. Chceme, aby na tržištích zůstalo alespoň maso, sýry a další produkty, kterým zima neublíží,“ uvedl Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, organizátora tržišť. Vánoční trhy zahájí hezky česky – zabijačkovými hody.
Kdy: Kubáň – od 7. prosince denně do 10 do 19 hodin, Jiřák – od 1. prosince denně od 10 do 19 hodin, Náplavka – každou prosincovou sobotu od 10 do 17 hodin
Info: www.farmarsketrziste.cz

Vítězné náměstí


Oblíbený Kulaťák slibuje tradiční farmářské trhy obohacené o vánoční sortiment. Vybírat můžete ze sezonních potravin, vánočního pečiva a cukroví, ryb (nejen na štědrovečerní stůl) a voňavých klobásek. K adventu tradičně patří také sušené švestky – i ty na trzích najdete. Hladovce nasytí jídla podle tradiční zvyků a receptur. Vše jako vždy od českých farmářů a výrobců.
Kdy: Od 26. listopadu do 19. prosince, vždy v pátek, sobotu a neděli od 9 do 19 hodin
Info: www.farmarske-trhy.cz

Zbraslavské jarmarky


Zbraslavské jarmarky se od soboty promění ve vánoční. Promrzlé tváře vám tam rozzáří horký punč a medovina. Ačkoli jarmarky nabídnou především dárky od šikovných českých výrobců, čekají vás také stánky farmářů s celoročním sortimentem. Vyberte si některou z dřevěných forem a upečte si s dětmi adventní perníčky.
Kdy: 27. listopadu a 11. prosince od 9 do 13 hodin
Info: www.zbraslavskejarmarky.cz

Staroměstské náměstí, Václavské náměstí


Největší vánoční trhy se letos v dekoracích inspirovaly secesí. V nabídce adventních dobrot však zůstanou tradiční. „Chceme nabídnout staročeské i zahraniční lahůdky,“ řekl Libor Votruba ze společnosti Taiko, která trhy pořádá. Nepřijdete ani o vozíky s pečenými kaštany, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Milovníky rukodělných výrobků potěší nabídka dřevěných a slámových betlémů z moravské řemeslné dílny.
Kdy: Od 27. listopadu denně
Info: www.trhypraha.cz

Zítra čtěte: Svařák a medovina na adventních trzích v Brně
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč