0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ve Valticích se hodnotí vína

Ve Valticích se hodnotí vína
sdílet:
Na zámku ve Valticích začalo čtyřdenní hodnocení vín, která jsou přihlášená do letošního ročníku Valtických vinných trhů. Zhruba 120 degustátorů musí ochutnat 911 vzorků vín od 151 firem.


Vítězové budou známi ve čtvrtek odpoledne. Dvoudenní Valtické vinné trhy, které letos slaví už 43. ročník, začínají 7. května 2010.

Většina vzorků pochází z Moravy, ze zahraničních to jsou hlavně vína z Rakouska a Slovenska, ale soutěží i vína ze Španělska, Nového Zélandu nebo Jižní Afriky.

Loni vyhrál mezi bílými víny Tramín červený z Moravína Valtice, za nejlepší červené víno komise určila Rulandské modré firmy Patria Kobylí.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit