0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vídeňský styl v Brně, otevřen restaurant Hansen

Vídeňský styl v Brně, otevřen restaurant Hansen
sdílet:
Nově otevřená restaurace HANSEN obnovuje v Brně klasickou rakousko-uherskou kuchyni z let 1850–1900. Pravidelná obměna jídelního lístku i aktuální denní nabídka vychází z užití čerstvých sezonních surovin doručovaných přímo místními dodavateli.

Restaurace sídlí v historické budově Besedního domu, postavené podle návrhu ‚dvorního‘ vídeňského architekta Theophila Hansena a je také sídlem důležitého uměleckého tělesa – Filharmonie Brno.

Z nabídky brněnské Vinné galerie vybírá sommeliér Pavel Chrást vína speciálně ke každému pokrmu: „V době vlády stařičkého mocnáře byli hosté v restauracích zvyklí objednávat si k jídlu dobré víno. Restauratéři tehdy nabízeli vína z celého světa a sklepníci byli kdykoli připraveni hostům poradit. Ve spolupráci s restaurací Hansen rád na tuto pěknou tradici navazuji. Vychutnat si jídla z doby, kdy po Brně jezdily kočáry, a dostat k nim víno podle vlastního gusta ze schopných rukou zkušeného a příjemně naladěného personálu je radost.“ dodává Pavel Chrást.

S blížící se sezonou bude zanedlouho na nádvoří Besedního domu zahájen provoz letní zahrádky s kapacitou dosahující až 150 míst. Na čepu je pečlivě ošetřený dalešický a plzeňský ležák.


HANSEN restaurant, Besední dům, Husova ulice, Brno

Provozní doba


Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit