0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vína Argentiny a Chile

Vína Argentiny a Chile
sdílet:
16. března | Přijďte ochutnat vína, jaká jsme mohli mít, kdyby k nám kolem roku 1880 nepřišla mšička révokaz. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat chuť argentinských značek Nieto Senetiner, Michel Torino, Valentin Bianchi, z Chile pak značky Viña Tarapacá, Luis Felipe Edwards a Viña Mar.

Co: Ochutnávka vín z Argentiny a Chile
Kdy: Pondělí 16. března 2009 v 18.00
Kde: Dům vín / Wineshome, Bílkova 13, Praha 1
Za kolik: 300 Kč (zahrnuje vynikající sortimentfrancouzských sýrů a chléb od soukromého pekaře pana Vondráčka)
Rezervace: Účast je nutné potvrdit na e-mail reimann@jakutracet.cznebo tel. 606 159 632="mailto:reimann@jakutracet.cz">

Víno začali v Chile pěstovat Španělé asi v roce 1554, v Argentiněv roce 1541, možná 1556. Chile proslula červenou odrůdou Carmenère,Argentina znamená temný Malbec. Obě jsou na původních kořenech, cožv Evropě už nemáme.

Indiánský systém zavlažování vinohradů křišťálově čistou vodouz tajících andských sněhů pomáhá vznikat vínu, které žádným jinýmnenahradíte. Neříká se mu ekologické, ale je. Argentinský Malbec jevětšinou z vinohradů z nadmořské výšky více než tisíc metrů, cožho činí snad nejzdravějším na světě. Proč? Vše se v pravý časdozvíte.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit