Vítěz dne buchtiček se šodó

Vítěz dne buchtiček se šodó
sdílet:
Podle výsledků ankety na plné čáře zvítězili opět ve vinohradské restauraci U Básníka pánve. Jejich buchtičky s medem, sádlem a rumem, upečené ve starých zadrátovaných pekáčích, přesvědčily nejvíce návštěvníků.

Jedna porce je málo


Zařadit na polední menu jedno z ‚tradičních‘ jídel českých školních jídelen se opět ukázalo jako velmi dobrý nápad. Někteří z návštěvníků restaurací jejich kouzlu totiž propadají natolik, že jsou ochotni poobědvat hned dvakrát i víckrát během jediného dne. Dokonce se objevili i strávníci, kteří obešli až pět zúčastněných podniků.

Lákavé recepty připravili i v dalších podnicích


V Magické zahradě vsadili na recept po prababičce doladěný jahodou a mátovými lístky. Jedinou vadou místních buchtiček snad bylo to, že jim poměrně brzy došly. Základem buchtiček, které připravili v Plzeňské restauraci, bylo francouzské kynuté těsto briož, do kterého se přidává navíc rum a citronová kůra.

Obrovskou porci buchtiček servírovali U Provaznice. Na mátu s jahodou a jinak klasický recept vsadili letos i v Domě vína U Závoje.

Buchtičky si také strávníci pochvalovali v Café Louvre, tedy alespoň ti, co je ještě stihli, neboť kolem půl druhé už zde byly nezvratně vyjedeny. Podobně na tom byli návštěvníci Kolkovny, kteří bohužel buchtičky neochutnali už ve 12 hodin, stejně jako U Pinkasů.Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit