Vltavský masopust na náplavce

sdílet:
Sezona masopustů není ani zdaleka u konce. První březnový den čeká lidová veselice vltavskou náplavku.

Na Rašínově nábřeží v Praze se již tuto sobotu 1. března koná od 10 hodin Vltavský masopust. Návštěvníci si užijí opékání buřtů nad ohněm ze smrkových a březových polen. Pokud jste si do dnešního dne mysleli, že opékání buřtů je úplně všední činnost, organizátoři vás v sobotu vyvedou z omylu. Správně naříznout uzeninu je hotové umění, a tak si můžete vyrobit chobotnici, spirálu, ježka nebo cokoli podle své fantazie. Na místě bude také mistr řezu Petr Friedl, který vám se špekáčky pomůže. Své výtvory si můžete hned opéct a sníst s hořčicí podle výběru a se skvělým kváskovým Opatovským chlebem. 

Kromě buřtů bude připravená i ochutnávka zabijačkových dobrot z Doupovských hor od řezníka Josefa Pelanta. Ti, kteří vepřovému neholdují, si vyberou speciality z rybího grilu nebo něco z vegetariánského občerstvení. K tomu všemu studená piva z malých pivovarů i horké pivo na zahřátí (to kdyby od vody moc foukalo).

A co víc? Pořádnou porci energie vám svojí hudbou naloží The Brownies. Pro děti bude připravena soutěž o nejlepší masku. Více na www.farmarsketrziste.cz

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit