0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vychází již čtvrté vydání Knihy kaváren

Kniha kaváren
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Spolek Coffee Embassy, jehož hlavním cílem je rozvoj a propagace kávové kultury v ČR, vydává u příležitosti Mezinárodního dne kávy a 5. ročníku Prague Coffee Festivalu již čtvrté vydání Knihy kaváren.

Tato kniha kromě komplexního představení 43 podniků z celé České republiky obsahuje také poukaz na jeden kávový nápoj v každé prezentované kavárně zdarma. V prodeji bude od 1. října na webu coffee-embassy.org za 350 Kč a následně také na Prague Coffee Festivalu 2016 a ve vybraných kavárnách.

Kniha kaváren zavádí své držitele na 43. rozličných míst provoněných kávou z celé České republiky nejen na papíře, ale také přímo vybízí k jejich návštěvě. Koupí této knihy totiž člověk získává v každé z prezentovaných kaváren jeden kávový nápoj zdarma. I z tohoto důvodu se kniha v posledních letech stala oblíbeným dárkem pro všechny milovníky kávy a kaváren a byla vyprodána během několika měsíců od uvedení do prodeje. Nejpočetněji zastoupeny jsou kavárny v Praze (19 kaváren), Brně (3 kavárny) a Ostravě (3 kavárny). Celkem se kniha věnuje kavárnám z 21 měst České republiky.

obálka nového vydání Kniha kaváren

Daniel Kolský, zakladatel Prague Coffee Festivalu, k této příležitosti uvedl: „Za posledních deset let vzniklo v České republice pozoruhodné množství lokálních pražíren i kaváren zaměřených na výběrovou kávu, což představuje značný kvalitativní posun. Je skvělé tuto zásadní změnu sledovat, a to především na regionální úrovni. Věřím a těším se, že tento trend bude v následujících letech pokračovat“.

Celé řada z těchto kaváren se 22. - 23. října 2016 zároveň také aktivně účastní Prague Coffee Festivalu, který se stal místem setkání všech milovníků kávy i těch, kteří se o kávu teprve začínají zajímat. Kromě výborné kávy letos návštěvníkům nabízí také příležitost potkat s kávovými farmáři z Brazílie a Nikaragui, zahraničními experty věnujícími se pražení, mletí nebo kvalitě vody a dalšími osobnosti pohybujícími se v kávovém byznysu. V rámci programu proběhnou také workshopy, profesionální degustace kávy z místních i zahraničních pražíren (tzv. cuppingy) a doprovodný program.

Kniha kaváren vyšla u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který připadá na sobotu 1. října, a pátého ročníku Prague Coffee Festivalu, který se uskuteční 22. - 23. října v Kafkově domě v Praze. Mezinárodní den kávy je celosvětová oslava kávy na cestě z farem až do místních obchodů a kaváren, které se účastní více než 77 členských zemí sdružených v Mezinárodní organizaci pro kávu (International Coffee Organization). Smyslem je především připomenutí a oslava všech pěstitelů kávy a jejich rodin, díky kterým si můžeme vychutnávat kvalitní kávu.

kávovar

ochutnávka kávy

Kniha kaváren

  • Vydalo: Coffee Embassy z.s., 2016
  • ISBN: 978-80-906557-0-6

Související články

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč