0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vychází již čtvrté vydání Knihy kaváren

Kniha kaváren
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Spolek Coffee Embassy, jehož hlavním cílem je rozvoj a propagace kávové kultury v ČR, vydává u příležitosti Mezinárodního dne kávy a 5. ročníku Prague Coffee Festivalu již čtvrté vydání Knihy kaváren.

Tato kniha kromě komplexního představení 43 podniků z celé České republiky obsahuje také poukaz na jeden kávový nápoj v každé prezentované kavárně zdarma. V prodeji bude od 1. října na webu coffee-embassy.org za 350 Kč a následně také na Prague Coffee Festivalu 2016 a ve vybraných kavárnách.

Kniha kaváren zavádí své držitele na 43. rozličných míst provoněných kávou z celé České republiky nejen na papíře, ale také přímo vybízí k jejich návštěvě. Koupí této knihy totiž člověk získává v každé z prezentovaných kaváren jeden kávový nápoj zdarma. I z tohoto důvodu se kniha v posledních letech stala oblíbeným dárkem pro všechny milovníky kávy a kaváren a byla vyprodána během několika měsíců od uvedení do prodeje. Nejpočetněji zastoupeny jsou kavárny v Praze (19 kaváren), Brně (3 kavárny) a Ostravě (3 kavárny). Celkem se kniha věnuje kavárnám z 21 měst České republiky.

obálka nového vydání Kniha kaváren

Daniel Kolský, zakladatel Prague Coffee Festivalu, k této příležitosti uvedl: „Za posledních deset let vzniklo v České republice pozoruhodné množství lokálních pražíren i kaváren zaměřených na výběrovou kávu, což představuje značný kvalitativní posun. Je skvělé tuto zásadní změnu sledovat, a to především na regionální úrovni. Věřím a těším se, že tento trend bude v následujících letech pokračovat“.

Celé řada z těchto kaváren se 22. - 23. října 2016 zároveň také aktivně účastní Prague Coffee Festivalu, který se stal místem setkání všech milovníků kávy i těch, kteří se o kávu teprve začínají zajímat. Kromě výborné kávy letos návštěvníkům nabízí také příležitost potkat s kávovými farmáři z Brazílie a Nikaragui, zahraničními experty věnujícími se pražení, mletí nebo kvalitě vody a dalšími osobnosti pohybujícími se v kávovém byznysu. V rámci programu proběhnou také workshopy, profesionální degustace kávy z místních i zahraničních pražíren (tzv. cuppingy) a doprovodný program.

Kniha kaváren vyšla u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který připadá na sobotu 1. října, a pátého ročníku Prague Coffee Festivalu, který se uskuteční 22. - 23. října v Kafkově domě v Praze. Mezinárodní den kávy je celosvětová oslava kávy na cestě z farem až do místních obchodů a kaváren, které se účastní více než 77 členských zemí sdružených v Mezinárodní organizaci pro kávu (International Coffee Organization). Smyslem je především připomenutí a oslava všech pěstitelů kávy a jejich rodin, díky kterým si můžeme vychutnávat kvalitní kávu.

kávovar

ochutnávka kávy

Kniha kaváren

  • Vydalo: Coffee Embassy z.s., 2016
  • ISBN: 978-80-906557-0-6

Související články

Pravda a mýty o kávě
  • Zajímavosti

Pravda a mýty o kávě

Je káva zdravá? Kolik šálků můžeme vypít denně? A jak má vlastně chutnat správně připravená káva? Provedeme vás mýty o kávě a zodpovíme otázky, na které jste vždycky chtěli znát odpověď, ale báli jste se zeptat. ...
Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit