0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vychutnejte si září s biopotravinami

Vychutnejte si září s biopotravinami
sdílet:
Začalo září, Měsíc biopotravin. Stejně jako v předchozích letech nabídne ochutnávky potravin, přednášky, jarmarky a další zajímavé akce spojené s tematikou ekologického zemědělství.

Letošní pátý ročník Měsíce biopotravin zájemce s biopotravinami nejen seznámí, ale ukáže také principy jejich výroby a kontroly. Do akce se zapojily biofarmy a výrobci biopotravin, také dobrovolné spolky a větší či menší prodejci zboží s certifikátem bio. Pořadatelé vycházejí z toho, že v minulých čtyřech letech se lidé s biovýrobky seznamovali, nyní však nastal čas ukázat jim, proč je výhodné upřednostnit biopotraviny před těmi konvenčními.

V rámci Měsíce biopotravin se po celé České republice uskuteční nepřeberné množství akcí. Navštívit můžete farmy, statky, vinice, pekárny a další místa. Chystají se jarmarky, dožínkové slavnosti a zajímavé akce, které chtějí předvést biopotraviny v tom nejlepším světle. Seznam událostí najdete na www.eagri.cz.

Připravila Jana Kopřivová

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit