0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyzkoušejte jarní očistu se zeleným ječmenem

Vyzkoušejte jarní očistu se zeleným ječmenem
sdílet:
Po suchém únoru přichází období jarních detoxů. Věděli jste, že zelený ječmen je multifunkčním pomocníkem při očistě organismu? Obsahuje cenné přírodní složky podporující fungování metabolismu, čímž ale jeho blahodárný vliv zdaleka nekončí. Podívejte se s námi na původ, zpracování a účinky mladého ječmene, který je znám pro své bohaté antioxidační účinky.

Co je zelený ječmen?

Zelený ječmen patří mezi superpotraviny s multifunkčním vlivem na naše zdraví. Vzhledem ke sklizni před dozráním je rovněž označován jako mladý ječmen a je zpracován ze známé suroviny – ječmene setého. Ve fázi rozpuku před finálním dozráním plodiny obsahuje ječmen nejvíce tělu prospěšných látek a díky cenným antioxidačním účinkům ho řadíme na první příčky v detoxikačních procedurách. Prvním krokem při zpracování mladého ječmene je sklizeň nezralých klasů, které v této fázi připomínají spíše travnaté listy. Lístky se následně očistí, vylisují a vysuší, čímž vzniká známý zelený prášek, který v této podobě můžeme zakoupit v prodejnách zdravé výživy, lékárně nebo jej nabízí mnoho specializovaných e-shopů.

Mladý ječmen: zázračný detox organismu

Můžeme jej označit za krále detoxu, proto by rozhodně neměl chybět v jarních očistných kúrách. Jemný zelený prášek je znám pro své bohaté protizánětlivé účinky, čímž pomáhá našemu tělu bojovat s různými typy infekcí a bakterií. Obsahuje široké spektrum vitaminů (B, C, E, K), bohatý je také na minerální látky (měď, železo, vápník, fosfor, draslík, hořčík). Mimo jiné obsahuje též vlákninu, beta-karoten, látky cholin a chlorofyl a aminokyseliny. Užívání zeleného ječmene prokazatelně zlepšuje funkci metabolismu a podporuje správné fungování nervové soustavy. Tím však lázeňská kúra zeleného ječmene nekončí. Patří též mezi pomocníky v boji proti onemocněním způsobeným vysokým cholesterolem, špatnou funkcí jater nebo překyselením organismu.

Jak užívat zelený ječmen?

Nejsnazší možností užívání je rozpuštění uvedeného množství ve vodě. Výsledkem je zelený nápoj určený k přímé konzumaci. Existují však různé zábavnější metody, jak tuto superpotravinu zařadit do denního jídelníčku. Začněte den snídaní s mladým ječmenem a přidejte lžičku zeleného prášku do oblíbené granoly nebo snídaňové kaše. Přidat jej můžete také do salátů nebo jiných oblíbených studených pokrmů. Zelený ječmen však nikdy nepřidávejte do teplých jídel s teplotou nad 45 stupňů. Překročením zmíněné teploty dochází k zániku uvedených blahodárných účinků tohoto daru přírody.  

Související články

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč