Vznikla Aliance na podporu piva

Vznikla Aliance na podporu piva
sdílet:
Snahou sdružení ALIANCE P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů) je podpořit malé pivovary a nabourat dle jejich názoru stereotypní nabídku většiny hospod v Česku.

Restaurace svých členů hodlá sdružení vybavit zvláštními pivními listy s detailními informacemi o čepovaných pivech. Zároveň bude zveřejňovat seznam pohostinských zařízení nabízejících méně tradiční značky piv.

 „Vždy nám vadilo, že téměř na každé lahvi vína se dočtete mnoho informací o daném víně, odrůdě, ba i o vinaři. Ale na lahvi piva je toho většinou pramálo a ve výčepech se o daném čepovaném pivu nedozvíte v naprosté většině zhola nic. Myslíme si, že je to škoda. Zvlášť když čepujeme v našich výčepech často úplné pivní skvosty,“ píše se v tiskové zprávě sdružení.

Podpora regionálních českých pivovarů
 


Zatím Aliance sdružuje několik pražských pivních barů. Uvítá ale spolupráci s restauracemi z celé České republiky. Musí ale splnit podmínku, kterou je nabídka rotujícího piva – tedy aby se alespoň u jedné pípy pravidelně střídala piva z regionálních českých pivovarů. Kdo je členem sdružení, zjistíte v tištěné publikaci. V budoucnu by se její součástí měla stát i mapa Česka s vyznačenými restauracemi a bary. Přehled o aktuálním dění a také databanku českých, moravských a slezských piv najdete na webu sdružení. K naplnění cíle – pivní osvětě – budou patřit během roku i pivní akce, o kterých se dozvíte buď z webových stránek, nebo z brožur přímo v hospodách.


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit